Ako zvýšiť chuť na sex?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

som dva roky po pôrode a už asi 4 mesiace nespávam s priateľom. Stratila som chuť na sex.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode ide o pomerne častú situáciu. Hovorí sa, že únava a starostlivosť o dieťa hrá v danej problematike veľkú úlohu.

Vyhraďte si denne čas na veci, ktoré Vám robia radosť. Neuvádzate či kojíte, čo môže byť tiež jedným z dôvodov zníženého libida, keďže hladina hormónov je úplne iná.

Skúsiť by ste mohli rôzne voľnopredajné preparáty na zvýšenie libida u žien. Nemám však konkrétny, ktorý by som vedela doporučiť.

Zvážiť tiež môžete konzultáciu so sexuológom či psychológom.

Verím, že sa to čoskoro upraví.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník