Aký je Váš názor na moje tehotenstvo?

Zodpovedané
1. okt 2021

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala od 3.8, ale až pred týždňom mi ukázalo slabú čiarku na tehotenskom teste a tento pondelok už silnú. Včera som bola teda u gynekologicky a tá predpokladala podľa cyklu, že už som v 8. týždni. Ale na sone nebolo nič vidieť.

Povedala, že sliznica je vysoko a vraj som mohla otehotnieť o "mesiac neskôr". Zobrala mi krv na prítomnosť hCG. Cyklus mám 32 - 40 dní.

Čo to pre mňa znamená?

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

znamená to iba presne to, čo Vám povedala aj Vaša gynekologička. Vzhľadom na predĺžený cyklus, ste otehotneli neskôr a teraz ste iba v úvode tehotenstva. Potrebuje to teda čas. Kontrolný ultrazvuk o týždeň, ideálne dva ukáže ako sa tehotenstvo ďalej vyvíja.

Držím Vám palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník