Čo mohlo byť príčinou tak rýchlych oziev?

Zodpovedané
27. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

píšem Vám z dôvodu, že som mierne vystrašená po dnešnej kontrole. Momentálne som 36+2 tt a dnes na ctg som na prvom zázname mala u bábätka zistenú tachykardiu (horný záznam). Sestrička sa ma pýtala, kedy a čo som jedla ale uznávam, že tie raňajky veru neboli nič moc, keďže mi býva na CTG mdlo, dokonca aj pri ležaní na boku, takže som ráno zjedla naozaj málo. Poslala ma potom následne kúpiť si niečo, najlepšie sladké, na jedenie a záznam sa zopakoval. Medzitým pani dr. skontrolovala prietoky v pupočníku, ktoré boli buď RI 0,49 alebo 0,56 ale to som si nezapamätala presne.

Moja otázka na vás znie, či je podľa vás tiež už druhý záznam (dolný záznam) naozaj v poriadku?

Pretože som z toho dosť vystrašená... a čo mohlo byť príčinou tak rýchlych oziev?

Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

Dobrý deň,

za hornú hranicu normy je možné považovať frekvenciu 160/min. Prechodné zvýšenie pulzu tak ako je to vidieť ku koncu záznamu mohlo byť spôsobené napríklad výraznou pohybovou aktivitou plodu (tak ako keď my utekáme - pulz sa nám zrýchli).

Inak je záznam v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník