Som v 37. týždni a bruško bábätka zaostáva

pqrinaj
23. okt 2023

Ahojte baby, od 30. týždni som bola na ultravuku u môjho gynekológa a ten nameral 1600g a o 2 týždne keď znova meral zasa nameral 1600, tak ma poslal na prešetrenie do nemocnice kde namerali 1900 tak sme to neriešili a ďalej chodili na kontroly do rizikovej do nemocnice, prietoky aj ctg bolo vždy fajn, v 36. týždni mi namerali 2380 iná doktorka a povedala, že prietoky sú fajn, že babatko bude asi len menšie odhadom 2700g pri pôrode, no na další týžden 37. týžden som šla na kontrolu a iná doktorka namerala 2210 g, prietoky aj ctg znova fajn, tak ma hospitalizovali a pozorujú ma, v piatok namerala 2210g a dnes pondelok len zbežne rýchlo premerala a 2203g, bruško jej vychádzalo piatok o 4 týždne menšie, hlavička bola na daný týžden čiže 37. a stehenná kosť na 36., ak by ste mala niektorá podobný priebeh, budem rada za vaše skúsenosti. Pekný zvyšok dňa.

anjelicek26
23. okt 2023

Ta odchylka styri tyzdne je uz riadna... rast ma v poriadku, len asi nepribera ako ma, len ci sa to nejako riesi (?)...o chvilu je vonku a na maminkinom mliecku to dobehnete... lekar nic nenavrhol, ako vyvolat porod skor?

dota6
23. okt 2023

@pqrinaj ahoj, zažila som niečo veľmi podobné. V 34/35 týždni som musela nastúpiť do nemocnice, pretože mi tvrdlo bruško. Dovtedy moj lekár nevidel nič zlé ale ako som prišla do nemocnice, povedali mi, že malá zaostáva o 3 týždne (menšie bruško) celkovo nízka váha. Najprv to kontrolovala jedna lekárka potom prišla druhá a tá ma ukľudnila. Že ani tie ich prístroje nie sú najpresnejšie a záleží aj ako je bábo uložené a kto robí kontrolu.
Nakoniec sa malá narodila v 36+3 s váhou 2480g. Malá ale zdravá. Teraz už má 11mesiacov a váhu 8kg 😁 je menšia ale zdravá.
Držím palce 😇😇

rude_baby
23. okt 2023

Aj o mojej hovorili, ze zaostáva, ze je pris mala, ze ma malú hlavičku, tak som ležala týždeň na pozorovaní... Pri narodení mala 3400g a 50 cm, všetko ok. Proste zle vypočítaný termín, lebo nepravidelná ovulka...

ana_1
23. okt 2023

Ja týmto meraniam neverím. Mne v piatok namerali myslím 3400g a malý sa narodil nasledujúci utorok so 4320 g. Takže asi toľko k presnosti

zorana999
23. okt 2023

@ana_1 ja neverím, že niekto môže takéto niečo spochybniť. Mne tie merania zachránili život. Mne aj môjmu dieťaťu.
Autorka neboj sa. Je moc dobre, že si v nemocnici. Nestresuj sa.

javiemneviem
23. okt 2023

@pqrinaj mne tvrdili že bude malinky - pripravovali sa na dieťa do inkubatora a podobne. Mal cez 3200 a 51 cm. Apgar 10. Všetko bolo okej. Cele tehotenstvo ma strašili, že silno zaostáva v raste.

smajcii
23. okt 2023

Och tieto merania, ja som rodila teraz 2.10., dva týždne pred pôrodom mi gynekológ vyrátal, že malá bude drobatko, 2900 g ... Narodila sa s hmotnosťou 4200 g a mňa skoro roztrhlo 🙈😁 takže na tie merania sa asi nedá spoliehať

kaia
23. okt 2023

@pqrinaj, úplný súhlas, čo písali mamičky. Mňs tak vystresovali pri dcére, že bude mať ledva 2 kg, zaostáva v raste o 3 týždne,… narodila sa s hmotnosťou 3.200 g, 50 cm. Tých prípadov presností merania by som mohla uviesť viac, deti mám 4 😊.

liliana212
25. okt 2023

@pqrinaj riešim niečo podobné, hlavička cca v termíne, bruško a nožičky menšie na gestacny vek. Sledujú sa prietoky a placenta ale teda zatiaľ len tam zbežne ci napreduje ci sa nezastavuje rast. Zatiaľ to je ôk ale podľa môjho doktora ak sa rast zastaví treba vyvolať porod skôr- je to pre babo jednoduchšie potom ako v termíne. Mam nasadeneho viac železa, to môže zaostávanie spôsobiť. Držím palce a verím ze bude všetko ok aj u vás aj u nas

mima172
25. okt 2023

@pqrinaj Ahoj, mala som to isté, dieťatku diagnostikovali v brušku dg IUGR, čo je v preklade rastová retardácia plodu. Rast zacal tiež zaostávať okolo toho 30tt, nakoniec sa u mňa rozvinula preeklampsia a dcéra sa narodila v 37tt, vahovo a vývojovo zodpovedala 33-34tt. Prvý rok života bol taky stresujúci, keďze tam boli vyslovene rôzne podozrenia (napr na DMO) ale teda všetko malo šťastný koniec, dcéra má 3,5r. Nie je síce veľmi fyzicky zdatná, no inak je to krásne, šikovné a najmä zdravé dievčatko.
Snáď som ta povzbudila 😊
Tlak máš v poriadku? Často je IUGR spojené práve s nárastom tlaku a spomínanou preeklampsiou.

pietrula
23. feb 2024

@pqrinaj Ahoj, ako vám to nakoniec dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre