Slabé ozvy. Mám sa báť?

simonovicovaanka
19. mar 2014

ahojte mamičky, chcem sa spýtať či máte tiež niektorá podobnú skúsenosť... som v 38týž. bola som na kontrole a sestra mi robila to vyšetrenie či sú správne ozvy. pri prvom pokuse sa jej to nezdalo, zrušila činnosť prístroja, nasadila mi čidlá na brucho znova. opať sa všetko zdalo ok, ibaže počas vyšetrenia sa jej tá krivka opäť nezdala. doktor mi povedal, že babo asi spalo, že to sa môže vtedy stať, inak by tá krivka mala mať také výkyvy... ona bola však akoby rovnomerná. poslal ma na hodinu preč, že sa mám vrátiť, poprechádzať a urobia tretí pokus. tak som sa vrátila... sestrička opať nahodila čidlá, ibaže mne sa tá krivka zdala rovnaká ako v predchádzajúcich prípadoch, ani ona sa 2x nadšene netvárila, a vravela, že možno budem musieť isť na príjem do nemocnice, na pozorovanie... no doktor povedal že je to oukej a poslal ma domov. a teraz len celý čas sledujem či sa malá hýbe. dúfam, že vie čo robí - ten doktor a že ja len prehánam

dadushe
19. mar 2014

No...narovinu byla bych z toho taky nervózní a určitě bych z toho i špatně spala. 😝 Nemyslím, že přeháníš....Jako podle mě klidně pro jistotu skoč do porodnice, že se ti třeba ztratily pohyby a že ráno jsi byla i na monitoru a doktorovi se to nějak nezdálo...prostě lepší být za divno-matku než aby se něco zanedbalo. Nebudeš tam s něčím takovým první a je to rozhodně lepší než aby ti to šrotovalo v hlavě.....🙂

michaela80
19. mar 2014

No asi by som isla do porodnice a nieco si vymyslela ale nech urobia zase zaznam alebo sono..... mne zase sa mala noc pred nastupom neskutocne velmi prudko hybala tak inac...isli sme do nemocnice ,sluzil moj lekar a urobil misekciu ktoramala byt o den neskor planovana... a po vsetkom povedal ze pupocnik bol tak tenulinky ze mozno by to uz dlhsie tam nevydrzala..

piacere
19. mar 2014

môjmu malému počas jedného tohto vyšetrenia úplne šialene klesali ozvy, srdiečko ledva "búchalo", som myslela, že tam umrem na tom lehátku od strachu... sestrička mi na to nepovedala ani pol slova a nechali ma bez vyšetrenia cca 3 hodiny, kedy ozvy opakovali (bola som už hospitalizovaná pre iné). Všetky ďalšie kontrolné ozvy boli ok, tvrdili mi, že malý si zrejme priľahol pupočnú šnúru...
Ale ak nedôveruješ lekárovi a máš strach, vždy je možnosť ísť na pohotovosť bárs aj s vymysleným tvrdnutím brucha napr. ... v tomto týždni ti podľa mňa isto natočia ozvy na pohotovosti a budeš kľudnejšia.
Držím palce a verím, že lekár má pravdu 🙂

pemizb
19. mar 2014

Ja by som tiez sla.....nie je dobre ked je su slabe ozvy...viem ze ked som lezala v nemocnici, tak jednej kocke kontrolovali stale, lebo mala slabe ozvy.....tak ja by som si tiez asi vymyslela nieco a sla by som na pohotovost.....asi ze necitim pohyby, alebo ze mi tvrdne brucho.....pre istotu by som sla.....divim sa lekarovi ze takto postupuje. Chod a hotovo...ved ide o babatko.....radsej chod a budes kludnejsia.

danielahamar
19. mar 2014

mňa tiež takto posielali hore dole skrz oziev a malý sa narodil a mal šelesť, takže nič hrozné to nebolo, ale potom som chodila tuším každý týždeň na ozvy

milota164
19. mar 2014

no veru ja by som tiez radsej isla, presne radsej si nieco vymysli , aby ta skontrolovali ako by si si to mala vycitat. Drzim palce

mijunik
19. mar 2014

Pridám sa s názorom k ostatným maminám - utekaj radšej na pohotovosť (rozumej HNEĎ), fakt radšej zbytočne, nikto tam nebude na Teba krivo pozerať. A keby aj áno - ide o Tvoje dieťatko, Ty vieš ako sa cítiš (či fyzicky, či psychicky), tušíš ako sa cíti Tvoje bábo a cítiš, či sa niečo deje alebo nie. Mne sama lekárka povedala, keď som bola tehotná - radšej prísť tisíckrát zbytočne ako raz neskoro. Držím palce a určite daj vedieť ako ste dopadli. A nenechaj sa odbiť, ak máš akékoľvek pochybnosti. 🙂

katy2
19. mar 2014

Ja som kvoli slabym ozvam rodila sekciou, hned ako to dr. zistil.... bola som v 38tt - inak vsetko bolo nakoniec v poriadku ale nechceli riskovat....

jajus28
20. mar 2014

Kazda sme ina, no ja osobne som ani raz nemala dobre ozvy kedze som na ne chodila vzdy po poradni uz unavena, a ako nahle som prisla do nemocnice a pocula tam kricat tie mamicky pri porode na cele oddelenie krvi by sa mi nedorezali ,vzdy ma tam prehnali na dva krat a len zbytocne zostresovali. A aj ked som uz v den terminu prisla s bolestami na prijem, po ozvach sa mi sestricka smiala, ze to este nic neni rodit nebudem, a zacala mi ukazovat papiere inych mamiciek ako to ma skakat, a po prehliadke som uz aj isla smer vzdycharen takze kazda mamicka a babo su ine. Ale samozrejme ako pisu maminky nikdy netreba nic podcenovat, a radsej ist.

adriana84
20. mar 2014

ja som mala slabe ozvy a maly len len ze prezil mal 5 krat omotanu pupocnu snuru..

matulik5521
20. mar 2014

na tvojom mieste by som radšej išla do nemocnice, mňa poslal doktor, lebo ten monitor dva dni pred termínom nebol ukážkový, robili mi ho potom trikrát denne, hneď v prvý večer ma dali na vzdycháreň a bola som napojená celú noc a ráno mi už robili sekciu, monitor som mala presne ako ty, vôbec to neskákalo hore dolu, boli tam len malé vlnovky, takže utekaj, oni to budú pre istotu sledovať a budeš pokojná 🙂

zabka79
20. mar 2014

Tiež by som bola nervózna, ja by som to určite riešila a išla na pohotovosť , dôvod nájdeš po ceste...ako teraz takto byť vystresovaná ☹ a napíš ako ste dopadli...verím že všetko bude v najlepšom poriadku 🙂

cherry1981
20. mar 2014

Ja som koly slabym ozvam rodila v na zaciatku 37 tt. Hned ako na to prisli si ma nechali v nemocnici asi tri dni ma kontrolovali ale ze stale aj 8 krat denne, a ked sa to nezlepsilo mi urobili sekciu, ale ja som mala aj velmi vysoky tlak, a bielkoviny v moci

marcelatje
20. mar 2014

Nechcem strašiť, ale mala by si ísť. Aj keby to bolo zbytočné ale radšej ako neskoro...... Ja som bola hospitalizovaná kvôli prenášaniu a jeden deň sa im ozvy nezdali. Merali a merali a merali a furt nič normálne. Sestrička mala pocit že ma treba upokojiť vetou že lekár zbytočne stresuje a nie je to až také zlé........ monitor silentný....... 🙄 skončilo to tým že o polnoci za mnou prišiel lekár s vetou ktorú si pamätám doteraz. "Musíme okamžite ukončiť graviditu, dieťatku sa v brušku nevodí dobre a musí ísť čo najskôr von!" 😕 😕 😕 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre