Čo môže byť zdrojom nepríjemného pocitu svrbenia a pálenia vagíny?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

od môjho druhého pôrodu (prirodzenou cestou pred skoro šryrmi rokmi) trpím opakujúcimi sa mykózami, resp. pálením a svrbením vagíny. Mykózu som mala iba párkrát. Skôr ma trápi svrbenie bez výtoku.

Pocit svrbenia vychádza z jediného bodu: Vyhmatala som si vo vagíne maličkú "vyrážku". Keď sa dotknem, tak cítim, že z nej ide nepríjemný pocit svrbenia. Vyskúšala som už niekoľko voľnopredajných liekov, čípky, veľa vodičiek, bylinné kúpele, tea tree olej, kokosový olej. Beriem probiotiká a užívam oregánový olej. Stravujem sa celkom zdravo, nejem sladkosti.

Čo znamená tá vyrážka?

Čo môže byť zdrojom nepríjemného pocitu svrbenia a pálenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by potrebné vyšetrenie, aby som sa vedela vyjadriť. Vyhľadajte preto svojho ambulantného gynekológa.

Zatiaľ skúste potierať dané miesto Prurigyne krémom 3x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník