Čo môžem urobiť pre to, aby som mala viac plodovej vody?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení a lekárka dala do záveru:
Plodová voda - oligohydramnion, AFI 75mm
Cervix dĺžky 2,6 cm
Rast primeraný proporčný
Plod toho času bez známok ohrozenia hypoxiou

A.u.: RI- 0,61
PI- 0,92
S/D- 2,56

A.c.m.:
RI- 0,74
PI- 1,44
S/D- 3,76

Ductus venosus - PI- 0,36

Je to veľmi zlé?

Čo môžem urobiť pre to, aby som mala plodovej vody viac?

Dnes som 31+3 tt. Bojím sa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

plodovej vody máte menej, ale za dolnú hranicu normy považujeme 5 cm AFI.

Pite veľa tekutín. Plodová voda je to, čo plod vymočí.

Budete sledovaná, pokiaľ budú hodnoty prietokov v pupočníku a cievach mozgu v norme, dieťatko nie je ohrozené. Ak by plodová voda ubúdala, bude nutné vylúčiť predčasný odtok plodovej vody (sledujte si, či nemáte občas mokré nohavičky) a ochorenie obličiek plodu.

Tehotenstvo sa prípadne ukončí skôr, pretože dieťatko nebude mať priestor na rast.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník