Nález na morfologickom ultrazvuku v 22. týždni

hakunamatata331988
17. máj 2014

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Tento týždeň som bola na morfologickom ultrazvuku. Záver dr. I. a II. trimestrálny skríning na základe merania z krvi a šijového prejasnenia, a nosovej kostičky negatívny. Po asi 20. minútovom vyšetrení mi bolo povedané, že bábo ( už vieme, že dievčatko) je ok....v závere je uvedené plodová voda hraničné množstvo, rast primeraný, proporčný, morfológia plodu v norme.....aj keď mi oznámila, že má cysty plexus chorioideus bilat. a v ľavej obličke pyelektázu. Ostatok má všetko tak ako má byť. Neviem, nechcem predčasne stresovať. Po opýtaní mi povedala dr. len toľko, že tie cysty sú pomerne časté, a vraj by sa mali vstrebať. Chcem sa teda opýtať či ste mali nejaká podobné skúsenosti, alebo či neviete o tom niečo viac. Čo to som si našla na nete, ale nenašla som kombináciu oboch problémov, vždy tam bol len jeden........rovnako by som chcela aj vedieť, či je možné aby sa mi to množstvo plodovej vody zmenilo za týždeň....totižto pred týždnom som bola u svojej gynekologičky, kt. mi napísala do preukazu normohydration a zrazu jej mám menej....dá sa proti tomu niečo urobiť?Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Je to moje prvé bábo, a je to aj radosť, ale tie vyšetrenia ma veľmi stresujú......

mojong
17. máj 2014

ahoj ked som bola tehotna s dcerkou aj jej nasli cystu ale vstrebala sa, netreba stresovat, a ta plodova voda mne dr povedal ze to dost zavisi od prijmu tekutin matky, cize cim viac pijes tym jej je viac, viac poradit neviem a nechcem pisat bludy, dufam ze aspon trochu pomohlo.

hakunamatata331988
autor
17. máj 2014

Ja som aj rozmýšľala ohľadom tej plodovej vody, ....trpím alregickou nádchou už veeeľľľľmi dlho, vždy v takomto období plus som ešte pred týždnom do toho všetkého ochorela, ...a pravda je, že som za týždeň vypila tej vody po menej kedže som skoro stále spala, z tej choroby. Teraz som už vo fáze, kt. je aspoň pre mňa ok, trpím "už" len záchvatmi kašla, príznaky choroby a alregie ustúpili ako tak......čiže sa idem nalievať čajom, a vodou koľko sa len dá...a ďakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre