Menej plodovej vody v 7. týždni

anymary83
12. nov 2013

Ahojte, som v 7tt a dnes som bola na sono, lekárka mi potvrdila akciu srdiečka a drobec má 8mm. Čo ma ale znepokojilo je to, keď mi lekárka povedala, že mám menej plodovej vody ako by som mala mať. Bolo to vidieť aj na foto zo sona. Podľa toho čo mi povedala, tak na snímku mala byť zreteľne viditeľná čierna machuľka s plodom vo vnútri, ale mne tú čiernu machuľku nebolo skoro vôbec vidieť, plod áno. Veľmi som sa na tehotenstvo tešila, ale od začiatku to nie je ideálne, nakoľko som mala problém s obličkami a musela som ísť na RTG. (to som bola cca 1tt a samozrejme som to netušila - ale výsledky z RTG dopadli dobre, vraj dávka žiarenia bola zanedbateľná a nepredstavovala hrozbu pre plod). Na kontrolu mám ísť zase o dva týždne, ale mám strach. Stretli ste sa teda niektorá s tým, že by na sone nebolo dobre vidieť jasne ohraničenú čiernu machuľku, prípadne vám povedali, že máte menej plodovej vody v takomto začiatku tehotenstva?

trulinka
12. nov 2013

@anymary83
Ahoj, ja ti velmi neporadim, len ma zaskocilo, ze takto skoro ti uz Dr. potvrdila akciu srdiecka a bavili ste sa o mnozstve plodovej vody. Ja som bola na sone minuly piatok a ledva sme na sone uvideli malilinku bodku, cize plod a zltkovy vak. Absolutne nic ine sme neriesili. Mam prist o 3 tyzdne na dalsie sono, tak ja dufam, ze potom uz bude pocut srdiecko.....Drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne....

anymary83
autor
13. nov 2013

Ahoj, no nakoľko som bola na tom RTG, tak ma Dr. sleduje viac ako ostatné, no uvidíme o dva týždne... dík za tie palčeky a nápodobne, nech máte srdiečko ako zvon 😉

trulinka
13. nov 2013

@anymary83
Dakujem, tak nech ta o 2 tyzdne Dr. uz potesi 😉 . Ja musim cakat az 3 tyzdne, bude to narocne, ale tak nejako to musime vydrzat....

kiki68
13. nov 2013

ja neviem,ale 7tt tam hladat mnozstvo plodovej vody je nezmysel,mne lekar hovoril,iba o takom terciku,ktoremu ma byt srdiecko, takze ak tam ten plod je,tak sa ta voda vytvori,myslim ze v 7 tt je este skoro robit nejake zavery. A ten RTG v 1tt to podla mna nebue mat ziadny vplyv. Ved kolko zien robi cokolvek a netusia ze su este tehotne...

koldun1
13. nov 2013

@anymary83 mna preeeeeeeeeeeeeesne takto vystrašil moj gynekolog...tiez som hladala co jeho veta znamenala...mne konkretne povedal toto: "mate zle tkanivo" ja som dostala šok....pytala som sa kamosiek co robia ako sestricky na gynekologii co toto znamena....kazda jedna ma vysmiala ze co za debilinu mi povedal...udajne to je menej plodovej vody...kvoli tomu mi ani vtedy neodmeral veci ktore mal v urcitom TT....nic sa nedeje....tvoja maternica vsetko dobehne nebojkaj....ked som rodila tak zo mna šlo tolko vody že som mala pocit, že cikam 4 litre vody....a este jedna vec..priroda to zariadila tak, ze ked si v prvom tyzdni mozes robic cokolvek a tvojmu plodu nebude uškodne...horsie by bolo keby si na to RTG šla teraz...a ak tvojmu babatku bije srdiecko ako zvon tak je vsetko v poriadku...keby bolo oziarene nedostalo by sa ani tam aby sa mu srdiecko vytvorilo 🙂

anymary83
autor
13. nov 2013

kočky ďakujem moc za príspevky, pomohli ste mi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre