Čo robiť, aby sa znova podarilo otehotnieť?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň, p. doktorka,

prosím o radu, prvé tehotenstvo sa nám podarilo hneď, kojila som presne 15 mesiacov počas ktorých som vôbec nemala menštruáciu. Prvú menštruáciu som dostala 10. 9. 2022, odvtedy som menštruáciu znovu nedostala. Snažíme sa o bábätko dva mesiace, 21. - 23. október ovulačný test pozitívny, no tehot. testy stále negat.

Čo robiť, aby sa podarilo otehotnieť?

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

veľmi málo párom sa podarí otehotnieť hneď na prvý krát. Zdravý pár počne v priebehu jedného roka pravidelného pohlavného styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu, nie iba v období očakávanej ovulácie, keďže tá môže byť posunutá. A to predovšetkým pri zatiaľ nepravidelnom cykle po pôrode.

Cyklus sa Vám postupne spravidelní. Dajte tomu čas. Obvykle sa tak stane do pol roka.

Držím palce!

Čo ale odporučím, tak je užívanie kyseliny listovej už prekoncepčne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník