Čo si ešte môžem dať na výtok v tehotenstve?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 10. týždni tehotenstva a trápi ma výtok. Je svetlej alebo žltej farby, nezapácha. Netrápi ma svrbenie ani pálenie. Užívam Duphaston a beriem aj probiotiká Probiofix.

Mám si k tomu niečo pridať?

Doma som našla Gynolact vaginálne tabletky.

Je taký výtok komplikácia?

Som po MA aj biochemickom, tak sa bojím asi všetkého. Ďalšiu poradňu mám až koncom novembra, tak sa pýtam tu. 🙂

Ďakujem za radu!

Dobrý deň,

otázkou je, či sa nejedná o bežný tehotenský výtok, keďže nie sú žiadne iné sprievodné ťažkosti. Ak to tak skutočne je, žiadna liečba nie je potrebná.

Bez vyšetrenia sa bližšie vyjadriť neviem.

Ak by sa vyskytli akékoľvek sprievodné príznaky, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý nasadí špecifickú liečbu.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník