Čo znamená mäkká cysta za maternicou a vaječníkom?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

asi pred 5 mesiacmi mi na gynekológii našli cystu za maternicou. Na USG ju vidno nebolo, tak ma poslali na MR spodnej panvy. Zistili, že mám nezhubnú cystu medzi konečníkom a maternicou. A nemá tam byť. Bližšie info mi nepovedali.

Nezmizla ani po menzese a ani počas ovulácie. Dnes som bola na výter, kde mi to opäť skontrolovali. Vraj je cysta mäkká a zväčšená. Na laparoskopiu som objednaná 9.11. Pravdepodobne bude rez cez pošvu, lebo doktor sa obáva, že ju pri laparke nebude vidno.

Čo to pre mňa znamená?

Viete mi poskytnúť viac informácií?

Ďakujem

Dobrý deň,

pojem mäkká cysta neexistuje, pravdepodobne Vám chcel gynekológ jednoducho vysvetliť o akú cystu ide a použil pri tom svojský popis.

Ja som sa s daným opisom ešte nestretla a Váš nález som nevidela, preto sa k charakteru cysty neviem bližšie vyjadriť. Rovnako mi ani Vami uvádzaný postup mi nie je úplne jasný.

Riaďte sa preto doporučeniami Vášho gynekológa, ktorý pozná Váš zdravotný stav najlepšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník