Čo znamená mäkký krčok maternice na začiatku tretieho trimestra?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

začínam tretí trimester a už mám mäkký krčok. Neskracuje sa, neotváram sa, len je mäkký. Beriem magnerot.

Hrozí mi predčasný pôrod?

Môžem vykonávať bežné denné aktivity, alebo mám dodržiavať prísny kľudový režim?

Môžem mať styk?

Čo mi odporúčate, aby sa nález nezhoršil?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebná určitá opatrnosť, ale prísny kľudový režim v zmysle iba ležať a ísť len na WC potrebný nie je.

Nedvíhajte ťažké, nenamáhajte sa, zvoľte kľudnejšie tempo a bude to v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník