Čo znamená ružový fľak na toaletnom papieri v 6. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

momentálne som v 6. týždni a jedná sa o moje prvé tehotenstvo.

Včera som si na toaletnom papieri našla ako keby na jednom mieste do ružova zafarbený moč. Píšem moč, pretože keď som si prstami nahmatala krčok maternice, mala som klasický bielo-vodnavý výtok. Stalo sa to v priebehu včerajšieho dňa ešte raz. Nebolo to sprevádzané žiadnymi bolesťami.

Mám to podľa Vás riešiť s mojou doktorkou?

Na prvej prehliadke, ktorá potvrdzuje tehotenstvo som ešte nebola. Termín mám až o týždeň v piatok.

Ďakujem

Dobrý deň,

nedoporučujem samovyšetrovanie krčka a v tehotenstve už vôbec. Krčok je presiakly, môže pri nešetrnom zaobádzaní krvácať.

Odsledujte si to. Ak by sa farbenie zosilnilo, vyhľadajte ambulantného gynekológa, prípadne gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník