Čo znamená znížený estriol pri 2. trimestrálnom screeningu?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom estriolu.

Čo znamená znížený estriol pri 2. trimestrálnom screeningu, ktorý bol robený v 16. týždni + 3 dni?

Screening v prvom trimestri bol negatívny, teraz som však dostala iba hodnoty z krvi a žiadne vyjadrenie.

Namerané hodnoty:
S-HCGgr - 34260 IU/l
S-AFPgr - 39,1 kIU/
s-uE3 - 0,93 nmol/l

Prvé 2 hodnoty sú v rámci referenčných tabuliek, estriol je nižší - ref. hodnota na 17. týždeň je podľa priloženej tabuľky 1,55 - 4,99.

Ďakujem

Dobrý deň,

samotné hodnoty nemusia nič znamenať. Referenčné rozmedzia sa rýchlo v daných týždňoch menia.

Je potrebné počkať na záver vyšetrenia spolu s ultrazvukovým meraním a komplexného vyhodnotenia s prvotrimestrálnym skríningom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník