Cysty na vaječníku či rakovina vaječníka?

Zodpovedané
7. máj 2022

Dobrý deň,

na preventívnej prehliadke mi lekár našiel na vaječníku cysty. Sú 2, nejako predelené, vyzeralo to skôr len na 1 (6×3,6cm). Povedal, že nie sú naplnené tekutinou. Vzal mi krv (onko markery), vraj sú na to 2 diagnózy - CA125, druhú si nepamätám. Z tejto sú vraj výsledky ok, pri tom druhom niečo vyšlo, hodnoty nad hranicu. Lekár mi povedal, že rakovina to nie je. Mám čakať na ďalšie krvácanie či cysty prasknú, urobí kontrolné vyšetrenie po MS.

Z jeho reakcie som nemala dobrý pocit, akoby mi niečo nechcel povedať.

Aká je tá druhá diagnóza na určenie rakoviny vaječníkov a čo znamenajú jej zvýšené hodnoty, ak CA 125 sú v poriadku? Môže tam byť predsa rakovina?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem Vám poradiť, keďže neviem aký druhý marker Vám bol odobratý.

Pokiaľ Vám ale povedal, že to rakovina nie je, dôverujte mu. A najbližšie sa ho určite pýtajte. Musí Vám to zrozumiteľne vysvetliť všetky nálezy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník