Dá sa nejako podporiť uhniezdenie po oplodnení?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň, v júli som absolvovala čistenie po potrate v 9. tt, otehotnieŤ sa mi podarilo na 1x. Cyklus po čistení som už mala pravidelný, tak sme znovu skúšali. Posledné dva cykly mi menštruácia meškala, tehotenské testy boli pozitívne, avšak po pár dňoch po vynechaní ms už druhá čiarka slabla a nakoniec prišlo silné krvácanie.

Mám ísť ku gynekológovi a žiadať nejaké ďalšie vyšetrenia, či je to zatiaľ zbytočné?

Dá sa nejako podporiť uhniezdenie po oplodnení?

Viem, že to chce aj čas ale už budem mať pomaly 35 rokov a keď to prvýkrát vyšlo hneď, tak som teraz taká neistá, či je všetko v poriadku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak sú testy pri meškajúcej menštruácii vždy pozitívne a následne slabnú a menzes sa dostaví, tak ide o tzv. mikroaborty.

Na úvod by bolo možné nasadiť progesterón na podporu udržania tehotenstva. Konzultujte jeho nasadenie s Vaším gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník