Dá sa s tým niečo robiť, ak mám úzku pošvu a problémy pri styku?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť s mojím problémom. Bola som aj u svojej gynekologičky a tá mi povedala, že mám úzku pošvu, preto mám problém pri pohlavnom styku, aby partner do mňa vnikol. Používame aj lubrikačný gél ale je aj tak problém so suchosťou, podľa partnera problém nemám.

Keď som sa spýtala doktorky ako sa dá riešiť tento problém s úzkou pošvou, povedala veľmi si dávať pozor pri styku, inak mi nevie poradiť. Partner je veľmi jemný a citlivý a dáva pozor ale teraz to vyzerá tak, že by bolo podľa nej už najlepšie radšej nemať pohlavný styk.

Preto sa obraciam na vás s prosbou o pomoc, či sa s tým dá niečo robiť?

Určite nie som jediná žena, ktorá má úzku pošvu a preto by sme už nemali mať už nikdy plnohodnotný sexuálny život?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

osobne si myslím, že to bude časom stále lepšie. Trpezlivosť a dostatočná lubrikácia postačujú. Určite to nie je dôvod na pohlavnú abstinenciu. Existujú tiež vaginálne dilatátory, možnosť ich využitia je však na Vás.

Príčin bolestivého pohlavného styku však môže byť viacero. Možno by Vám pomohla odpoveď na otázku:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník