Dokáže aj detský lekár zistiť hCG, ak mám podozrenie na tehotenstvo v 15 rokoch?

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať pár otázok, pretože ozaj už mi nikto nevie pomôcť. Mám 15 rokov, môj priateľ 19. A povedzme, že máme podozrenie, že som v tom. Mali sme pohlavný styk 31. 8., no povedzme že sa do mňa dostali len dve kvapky, lebo nestihol vytiahnuť *neviem ako inak by som vám to opísala* A menštruácia mi už dva týždne meška, robili sme aj tehotenské testy ale už všetky nám vyšli negatívne (usúdili sme, že ich asi robíme moc skoro). Lebo menštruácia mi prichádza vždy skôr, nie to omeškane. Ide o to, že posledný týždeň tečiem viac ako obyčajne. Mám taký mliečny výtok, nesmrdí a je vlastne úplne ako normálny, len je ho väčšie množstvo. A tak som sa chcela spýtať.

Zajtra idem k svojej detskej doktorke, a dokáže mi ona zistiť hCG z ranného moču alebo to môže len gynekológ?

Rodičom som zatiaľ o tom nehovorila, kým nemám istý výsledok, že som ozaj v tom. A nechcem aby sa to dozvedeli práve takto...

Ďalšou otázkou čo mi nedá spávať je, či môže ísť teba o to spomínané tehotenstvo alebo len naivne dúfam?

Mám aj iné príznaky ako zvracanie či časte nutkanie na vecko. Pociťujem aj viacej únavy a pod.

A poslednou otázkou je, či tie spomínané dve kvapky stačili na to aby som otehotnela?

Ďakujem.

Dobrý deň,

určite vie aj pediater odobrať hCG, ale z krvi. Z moču sa vyšetruje pomocou tehotenského testu, ktorý si viete zakúpiť aj sama.

Ak menzes mešká 2 týždne a testy sú negatívne, tehotná nebudete. Príčina bude inde. Napríklad cysta na vaječníku. Ideálne je vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Na otehotnenie stačí aj jedna kvapka 🙂


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám množstvo benefitov. Získajte výhody pre ženy v podobe špeciálnych vyšetrení bez doplatkov a mnoho iných.
www.union.sk/vyhody-pre-zeny