Klesajúce hCG

zuzicka4545
28. okt 2023

Ahojte, mam otázku mala som HCG 492 v piatok a začalo mi klesať, kázali mi každé dva dni chodiť na odber. Naposledy som bola teraz piatok a mala som 215 HCG. A to mi doktor povedal že si mám zároveň s tým robiť aj tehotenské testy že čiarka bude slabnúť. Robím si HCG aj tehotenské testy a HCG klesá a čiarka na teste nebledne už druhý týždeň. A to mi povedal že do týždňa mi HCG zmizne z tela. Neviete koľko to ma trvať kým ako úplne mi test neukáže iba jednu čiarku?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barju
28. okt 2023

@zuzicka4545 je to individuálne, tak ako keď rôzne ženám stúpa HCG tak ak rôzne klesá. Koľky týždeň si bola keď si mala najvyššiu hodnotu. Ak je to klesá rovnako rýchlo ako stúpa,tak tak dlho by to mohlo trvat

lillyd
29. okt 2023

@zuzicka4545 a odbery ti robili len tie 2?? Bolo by vhodne zopakovať odber, či náhodou zas nestúplo - to by mohlo byt mimomaternicove..

1lucinka123
29. okt 2023

@zuzicka4545 ja som mala tehotenský test bez čiarky až po menštruácii.

zuzicka4545
autor
29. okt 2023

@1lucinka123 no horšie je že ja stále špiním už mesiac a neviem ani kedy mám mať akože menštruáciu lebo ja mám bežne taku slabšiu a čiarky na teste už týždeň po klesaní HCG stále svietia ako keď som mala najvyššie HCG

lillyd
29. okt 2023

@zuzicka4545 tak potom treba spraviť určite odber na hcg.. ja som po kyrete v 10tt spinila dlho a hcg mi kleslo tak že mesiac po kyrete bola už len slabá ciarka a to bol teda 10tt čiže vyššie štádium a logicky aj hodnoty hcg boli vysoké a klesali pomaly a trvalo to mesiac.. keby mám po mesiaci v tom štádiu stále prítomné hcg znamenalo by to, že má zle vycistili a mohla by som dostať zápal.. vo vašom prípade môže ist o neprosperujuce tehotenstvo (keďže pri prosperujúcim by hcg nekleslo zo 400 na 200 niečo) a to nie je sranda. Alebo by to bol zázrak a šlo by o normálne tehu a tým padom by ste potrebovala lieky na zastavenie spinenia ale to by bol ozaj zázrak keďže tam bol pokles…

jablkovastrudla
29. okt 2023

Ja som mala este po mesiaci hcg v krvi, sice iba minimum ale bolo. Vo februari som potratila a dost dlho som krvacala, aj spinila. Po 6 tyzdnoch som skoncila v nemocnici kvoli masivnemu krvacaniu a test bol stale pozitivny. Po 10 dnoch som Isla na pretestovanie. Takze u mna to boli skoro 2 mesiace kym testy vysli negative.

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd robili mi 4 krát odber na HCG, keď som po menštruácii začala špiniť tak som si myslela že mám asi nejakú cistu lebo spinila som vždy v práci a doma keď som mala taký väčší kľud som nespinila alwbo len minimálne tak som išla na gynek.príjem(pracujem v nemocnici) takže počas roboty som tam odbehla aby som vedela lebo už to trvalo dosť dlho, a spravili mi sono kde mi doktor povedal že tam mám vak 5mm ale je prázdny zatiaľ. Zobrali mo krv na HCG to bolo 243, kázal mi prísť o dva dni aby sme to zopakovali. Sono bolo rovnaké a HCG bolo 358 tak mi kázal znova p dva dni prísť. To už mi zobrali len krv a že podľa toho sono a to som mala HCG 499 a znova že o dva dni odber, už som bola zúfalá. Išla som znova na odber a to som mala 697. Medzi tým sa mi aj spinenie zastavilo a keď mi spravili sono tak vak tam bol a stále rovnako. Po tomto odbere sa to zastavilo, o dva dni zas kontrola HCG a to už začalo klesať mala som 580. A to mi kázal že pred každým odberom si mám robiť aj tehotenský test a ak začne čiarka blednúť nieje to dobre. Teraz som mala posledné HCG 140 ale čiarka na teste vôbec nezbledla ani raz preto som tomu nechápala

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 ahaaaa tak ono najprv rástlo ale malo by dvojnásobne za 48hod čiže už tam bol menší nárast a potom zacalo klesať. Mne pri biochemikom najprv stúplo a ptoom kleslo ale aj čiarky na teste slabli.. a kontrolné sono nerobili teraz či ten vak zmizol už ?? Ono podľa toho v kolkom tt by to malo byt doktori vedia ako približne by malo klesnúť. Ale raz som čítala že pri tzv molekularnom tehotnestve ostáva hcg dlho v krvi a to sa chodi aj po polroku na kontrolné odbery či už zmizlo.. ale to by sa asi nevyplavilo samé v krvácaní keby šlo o take tehotenstvo. No v každom prípade je to zaujímavé, uricte by som šla ešte k dr kým by nebolo hcg 0 a sono čisté pre istotu

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd chcela som ísť k svojmu gynekológovi ale po telefonáte s ním som zmenila názor. Lebo keď som mu povedala čo mi teda zistili na gynek.pohotovosti a že teda stále špiním a v ten deň som mala to špinenie také silnejšie mi nato odpovedal že ak si myslím že môj stav je taký akútny nato aby som tam zbytočne chodila tak môžem prísť. Takže asi keď krvacas alebo špiníš v tehotenstve tak pre neho to nieje problém ale asi bežná vec… čiže som mu len povedala že budem meniť gynekológa, nemá vôbec žiadny empaticky prístup k pacientkam a keď som sa ho na čokoľvek pýtala nikdy som nedostala odpoved

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd tento test som si robila včera poobede takže to nieje ani z ranného mocu a čiarka stále rovnaká

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 cooooooo mu šibe ???? Ja som prišla k zastupujúcemu gynekologovi lebo moj mal dovolenku, bez objendnania ze mala som 3 dni po sebe jednorazovo spinenie na wc papieri po cikani a na intimke úplne kúsok len.. a zdrbali má čo som neprišla hneď prvý deň keď sa mi to stalo. Hneď sono, plod videl, povedala som mu že beremmutrogestan na udrzanie plodu koli potratom, dal mi 2 injekcie na zastavenie spinenia, ascorutin a este 4x denne dupjaston na 5 dni.. a kontrola na 5 ti deň. Od injekcie som viac nespinila. Všetko dobre dopadlo som v 21tt

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 fuuuuu a keby ideš zas na tu pohotovost ? Nech to pozru oni? Lebo ono to môže byt fakt hocičo.. a skús ešte inú značku testu lebo tento má veľa farbiva.

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd ale mne nedali ani na pohotovosti nič proti zastaveniu toho spinenia. Keď som volala gynekológovi čo ma kolegyňa on je považovaný za takého najlepšieho a on povedal že to bola fatalna chyba a hneď mi mali noeco predpísať

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd tak tento teraz robený

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 no to mali ale asi koli tomu klesajúcemu hcg usúdili, že ide o neprosperujuce tehu a že krvácaním dôjde k potratu.. lebo ja keď som mala biochemické ( mesiac pred týmto tehu) a kleslo mi hcg tak doktor tiež nič nerobil, sice som nespinila ale proste pokles hcg znamená neprosperujuce tehu takze mi kázal vysadiť progrsteron a čakať ns krvácanie. Povedal že ak nepríde do 5 dni mám prist. Ak príde a bude silne a bolestive tak mu mám volať a bud k nemu alrbo na pohotovost.. a po skončení krvácania hneď prist aby pozrel či som sa vyčistila či náhodou nejaké kúsky neostali vnútri aby som zápal nedostala.

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 hm to je tiež silná ciarka. No uricte chod k nejakému dr to musia pozrieť sonom , od 1.veho v mesiaci môžeš ist k novému tak prestup akurst konci mesiac

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd len vtedy ešte ani nemohli vedieť že to začne klesať, chodila som dva týždne na HCG a stále stúpalo a nič mi nedali nato špinenie. Klesať to začalo až keď som špinila vyše troch týždňov.

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd už som volala asi 3 ani jeden neberie nové pacientky, nič mi nevychádza. Niekto ma 2-3-4 mesiace normálne menštruáciu alebo spinenie a všetko je v poriadku ma normálne tehotenstvo… na mňa sa nejako len smola lepí, snáď aj na mňa sa šťastie usmeje

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 áno niekto má spinenie aj krvácanie Lenze vtedy hcg stúpa každých 48hod 2nasobne a na sone vidno plod ked je hcg nad 1000. Pokial na sone nevidia plod - tiež nedajú nič na podporu udržania lebo môže ist buď o mimomaternicove alebo o biochemické a v Takom prípade to musí odist z tela čo najskôr.. mne pri biochemickom sice hcg v krvi vyšlo ale plodnnevidel a nedal mi napr fraxiparine ktorý musím v tehotenstve lebo povedal že tehotenstvo potvrdi kombinovane - ked bude dostatočne vysoke hcg v krvi a na sone viditeľný plod… další cyklus znovu trhotna a doktor videl plod aj srdiecko UŽ v 5+3 čo bolo cca 9den meškania Ms… hneď mi nasadil potrebnú liečbu.
ale tebe keď hcg stúpalo a potom si písala že posledny odber bol 140tak to nemôže byt prosperujúce tehotenstvo. Ale určite to treba pozrieť, ja by som sa nedala. Lebo ako ak aj by išlo o tehotenstvo nepíšeš nič o tom kedy mas ist k dr? To je divne

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd a myslíš že ak by som mala všetko v poriadku aj na sone ale mám stále HCG tak môžem otehotnieť? Či to musí ako úplne zmiznúť z tela?

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd u môjho som bola 25 keď som sa ho dovolila obťažovať s tym špinenim a ze mi stúpa hcg, spravil mi asi minútové sono a to skonštatoval ze načo som tam chodila lebo on tam aj tak nič nevidí a mam iba niečo vysoko takže by to aj tak nevidel a keď začnem krvácať mam si zavolať povie mi čo ďalej a to bolo cele

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 no ja neviem to hcg nemôžeš mat bez príčiny.. keby si tehotná v koľkom týždni by si bola teraz?? Hcg v krvi sa nachádza keď je žena tehotná alebo keď má cystu a keďže mas sono ok, ono musí postupne klesnúť na 0.. tak si daj len zobrat krv na hcg pokým nebude hodnota 0 a pTom by som sa znovu začala snažiť (pre istotu). Keď nie u doktora tak aj v labaku za 20€ vezmú krv na hcg.
Podľa mna to tvoj doktor považuje za neprosperujuce tehotenstvo, preto má k tomu taký prístup. Len prečo ti to normálne nevysvetlí nechápem.

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd ja som zdravotná sestra v nemocnici takže krv na HCG si môžem dať zobrať hocikedy. Nechápem ani ja jeho prístup keďže som tiež zdravotník a podľa mňa by mal mať iné správanie. Ja by som si nedovolila sa takto správať aj keď som len sestra ale aspoň trocha empatie k ľudom

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 tak to si môže dat hocikto zobrat nie len zdravotná sestra.. ja niesom zdravotná sestra a keď som mala Pred rokom a pól prvé biochemické, moja doktorka akurát nerobila tak som si sama dala Zobrat krv na hcg v Labaku. A v nemocnici nemáte gynekologickú ambulqnciu? Keď tam robis tam by tá mohli zobrat..

zuzicka4545
autor
30. okt 2023

@lillyd nahlásim sa sem do nemocnice, snáď ako zamestnanca ma zoberú lebo to nieje pravidlo…

lillyd
30. okt 2023

@zuzicka4545 jasne pravidlo nie ale keď povieš aký mas problém ta určite vezmú 🙏🏻 budem drzat palce.

7tinka7
9. nov 2023

@zuzicka4545 neviem ako si na tom dnes ale mne hcg po biochemickom z 300 na 0 klesalo 2.5 mesiaca po druhom menzese kleslo az na 0. Po nom som znovu otehotnela 🙂

7tinka7
9. nov 2023

@zuzicka4545 a ano hcg blokuje ovulaciu nepokusala by som ale z hladiska dalsieho otehotnenia hcg blokuje ovu.
2x som tento rok potratila teraz som v 14 tt 🙏
Tak tiez mi sledovali pokazde hcg je to otrava ale je fajn mat istotu ze je 0 rsp do 5

zuzicka4545
autor
9. nov 2023

@7tinka7 mala som v pondelok 300 a dnes som mala len 90,3 takže to asi klesá rýchlejšie. Uvidíme ako to pôjde, skôr mi robí starosti že ja stále spinim na sone je všetko v poriadku ani kyret nebol treba ale ja mám stále spinenie. Teda doma keď som tak nie ale v práci trocha a po sexu vždy neviem už čo mám robiť s tým keď doktor aj na pohotovosti mi povedia že všetko je v poriadku ale asi to tak nieje keď stále spinim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre