Doktorka na sone nič nevidela, ale hCG bolo 5000. Je možné, že pôjde o normálne tehotenstvo?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

posledný menzes som mala 22.2.2022. Cyklus mám nepravidelný a ovuláciu som mala medzi 16.3.2022 - 20.3.2022.

6.4.2022 na sone doktorka ešte nič nevidela, ale hCG z krvi bolo 5000. Nemám zatiaľ žiadne komplikácie, len občasná bolesť v podbrušku.

Je možné, že pôjde o normálne tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa menzesu by ste mali byť v asi 6gt. tehotenstva. Podľa ovulácie o minimálne týždeň menej.

Je ešte pomerne skoro, preto by som doporučila počkať na kontrolné ultrazvukové vyšetrenie. Ideálne s odstupom 2 týždňov a všetko bude jasnejšie.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník