HCG viac ako 5000

15. jan 2021

Ahojte. Môže byť že pri 5000 HcG doktorka ešte nevidela nič na sone? Bojím sa lebo som trošku špinila preto som u nej bola. Nariadila mi pokoj na lôžku. Povedala že to môže byť mimomaternicové tehotenstvo. Som po umelom oplodnení vklad bol 21. Decembra, blastocysta. Ďakujem

petamich
15. jan 2021

malo/moze a nemusi, dolezite je, aby HCG rastlo, citlivost ultrazvuku tiez moze byt rozna, cisto teoreticky by to nemohli byt dvojicky, vklad bol iba jedna blastocysta? vtedy tiez byva HCG vysoke a nemusi byt este nic vidno, kazdopadne moc ti drzim paste, aby bolo vsetko v poriadku! 🤞🏻🤞🏻

lienocka2808
15. jan 2021

U mna nebolo nic este vidiet v 6tyzdni tt. Takze ak mas hcg 5000 a stupa je to na dobrej ceste, vidiet to esty byt na sone nemusi byt.

mikasz
15. jan 2021

To si bola na sone v car? Vzdy zalezi aj od citlivosti pristroja. Verim, ze to bude ok ✊
Ja som bola po 2t od ket na krv, hcg bolo 1870 a za dalsie 2t uz bolo vidno plod a bilo srdiecko.
Ale ak ma podozrenie na mimomaternicove, tak treba sledovat hcg a keby sa ti stav cez vikend zhorsil, viac krvacas, bolesti, hned smer cp.

autor
15. jan 2021

@petamich
@lienocka2808 ďakujem. Áno stúpa, minulý štvrtok bol vyše 600. Áno bola len jedna blastocysta.
@mikasz nie u gynekologička, car mám o 100 ďalej tam idem v stredu. Prvý odber bol minulý pondelok po 14 dňoch 127 a potom som bola vo štvrtok vyše 600. Pondelok idem naspäť kvôli hcg aj urobí mi sono. Ona mi reálne vždy povie čo mi hrozí a aj svoj názor to u nej cením. Ďakujem

mikasz
15. jan 2021

Verim, ze to bude ok. HCG krasne stupa, drzim palce nech v pondelok vidi 😉🤞

majamat
15. jan 2021

a moze byt v takomto pripade mimomaternicove? tam je pdomienka, ze oplodnene vajicko prechadza vajickovodom, u teba neprechadzalo. mozno sa mylim, ale podla mna by sa to pri takomto umelom oplodeni stat nemalo.
teda nemam podrobne info,a le da sa mi to logicke.

mikasz
15. jan 2021

@majamat
Po IVF je asi 2 % riziko mimomaternicového tehotenstva (vyššie riziko je u žien s parciálne poškodenými vajíčkovodmi napr. po zápaloch).

majamat
15. jan 2021

@mikasz to je zaujimave, to ako sa tam dostane? to som teda fakt nevedela

autor
15. jan 2021

@mikasz
@majamat
Áno aj do zmlúv to napíšu čo podpisujeme pred vkladom. Ja všetko "dobré" vychytím ale dúfam że toto už nie. Ležím celý deň snáď to bude dobré.
Ďakujem baby😘

mariska1989
15. jan 2021

@majamat tiež mám taký istý názor ako ty .neviem presne aky je postup keď vkladajú ale aby bolo mimo maternice to pochybujem ..podľa mňa všetko ok

mariska1989
15. jan 2021

To si 3 týždne po vklade povedané ...to nevidela ani prázdny vak?

autor
15. jan 2021

@mariska1989 no dneska nevidela nič......uvidime pondelok možno pomalšie bude pozerať.....?

majamat
15. jan 2021

no drzim palce.

mikasz
15. jan 2021

@mariska1989
@majamat
Dievcata, uplne normalne, tak ako prirodzenym pocatim, len zaradi spiatocku. Pri ET/KET sa embryo vlozi do maternice, ale pokial sa neprilepi (embryoglue) tak sa tam volne pohybuje, kym sa nezahniezdi. Mala som 6 vkladov, tak uz o tom co to viem...

mikasz
15. jan 2021

V pondelok budes 4t po vklade, verim, ze to bude dobre a uz uvidi🤞 oddychuj a mysli pozitivne

autor
15. jan 2021

@mikasz ja som mala aj embryogolu tak potom embryo neputuje? To som vedela. Je to môj druhý vklad prvý nevyšiel.

lienocka2808
15. jan 2021

@majamat tiez ma presne toto napadlo, ved oplodnene vajicko vkladaju rovno do vystielky maternice, vajicko uz neputuje. Ale nie som lekar, tak neviem, ale logicky mi to tiez neda, ze by sa to stavat nemalo.

lienocka2808
15. jan 2021

@mikasz super, dakujem za vysvetlenie, nemam v tomto skusenosti, ale stale sa ucime

lienocka2808
15. jan 2021

@mariska1989 nemusi byt estr vidiet, mne nebolo nic vidiet v 6tt (tj v realnom 4tt od oplodnenia). Gynekologicka mi povedala, ze to je uplne normalne.

mikasz
15. jan 2021

Logicky by nemalo 🤔
(EmbryoGlue® pomáha lepšiemu uhniezdeniu embrya v maternici)

mariska1989
15. jan 2021

@mikasz ty brdo tak toto už čo je keď človek si prejde tým všetkým a ešte aby to skončilo mimo🙈

mariska1989
15. jan 2021

Dúfam že už čo to uvidí 🙏 držím palce

mariska1989
15. jan 2021

@lienocka2808 každá to ma ináč .každé tehu je tiež iné . Aj mne napr 6+3 bolo srdiečko anjelikovi vidieť a pri poslednej dcére až 7+6 .tak dúfam že autorke už bude čo to vidieť

autor
15. jan 2021

@mariska1989 ďakujem dám vedieť v pondelok. Dúfam že áno. Už som bola tehotná 2x spontánne dcérka bola chorá je anjelikom, 2. Bábo tiež by bol chorý a po amniocentéze sme nedopadli dobre. Ale všetky tehotenstvá boli iné. Pri dcérke som to nevnímala tak bola som mladá prvorodička o 12 rokov mladšia, teraz všetko vnímam oveľa ťažšie, človek má to čo zasebou asi preto.

ina7
15. jan 2021

Podľa mňa to hcg máš príliš vysoké na to aby bolo mimomaternicove. Ja som mala mmt po ivf a vraj jedným znakom bola aj to ze hcg rástli, ale nie tak prudko.
A áno, mmt býva aj po ivf, embryo proste pláva v maternici kým sa neprichyti a môže sa aj za túlať. Je to väčšia šanca ako pri normálnom tehotenstve, lebo tam putuje cez vajcovody a pokiaľ sa nezachytil, tak zíde dole do maternice a už sa nevracia naspäť. Embryo glue nie je záruka ze nebude mmt. To nie je úplne lepidlo, že ho pri lepia niekde, len to pomôže lepšiemu uhniezdeniu sa do steny maternice.

mariska1989
15. jan 2021

To mi je ľúto 😭 človek vníma ináč už takéto veci po strate ...ja napr dom šťastná prestavba keď vidím niekomu test a že po akom trápení či dobe normal si predstavujem ja že si nájdem tak test a znova ten pocit 🦋 🦋🦋 v bruchu to šťastie a tá láska hneď ....držím palce až je to teda tam de na byť až he už niečo a až donosia v poriadku a hlavne zdravé dieťa 🙏❤️

autor
15. jan 2021

@ina7 to som aj ja čítala, že pri takej hodnote by mi bolo veľmi zle, no ja už neviem.dúfam že dopadneme dobre 😘

andreatytler
15. jan 2021

@lienocka2808 Praveze embryo putuje... maternica si ho posuva na tak miesto kde ma najlepsie sance na prichytenie... vydela som video... bolo to velmi zaujimave.

andreatytler
15. jan 2021

Autorka. Vobec sa netrap nad tym ze doktorka nic nevidela. Tu kde zijem nikto nerobi ultrazvuk kym nie je zena v 7 tyzdni (ani CAR pri IVF nerobia skor). Vtedy uz rovno aj srdiecko. Takto je to zbytocny stres ked tam kukaju prilis skoro a nic nevidia. Mas velmi dobre Hcg hodnoty a to je zatial jedinne na com zalezi. Drzim palce.

autor
15. jan 2021

@andreatytler ďakujem ti 😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre