Endometrium maternice dva dni pred menzesom má 4,3 mm. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

pred viac ako 2 rokmi som vysadila antikoncepciu po 1 roku jej užívania. Odvtedy mi chodí veľmi slabá menštruácia, ktorá trvá približne 1 až 2 dní. Menštruácia mi však chodí pravidelne na deň aj s ovuláciou. Pýtala som sa na tento problém na gynekológii a vraj je to v poriadku. Pred pol rokom sa mi stalo, že asi 3 mesiace pred každou menštruáciou som mala špinenie cca 5-7 dní. Na gynekológii mi predpísali progesterón, ktorý zabral. Menštruácia však stále veľmi slabá. Momentálne mám 2 dni pred menštruáciou a endometrium maternice má 4,3 mm.

Čo si o tom myslíte?

Ako to riešiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ sa nestažíte otehotnieť, tak je to absolútne v poriadku a nie je potrebné to riešiť.

Ak sa ale snažíte otehotnieť, sliznica je skutočne nízka. Pomôcť by mohli preparáty s obsahom estrogénu (ten môže vo výsledku za výšku sliznice). Konzultujte svoje možnosti s Vašim ambulantným gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník