Je baktéria E.coli v tehotenstve nebezpečná?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

som v 29. týždni tehotenstva a zistili mi baktériu E.coli. Nemám žiadne svrbenie a ani pálenie. Gynekológ mi predpísal Macmiror Complex 500.

Môže to byť pre dieťatko nebezpečné?

O výsledky som mala volať minulý týždeň, ale zabudla som na to. Preto mi dnes mi telefonicky predpísali lieky a tým pádom som bola týždeň bez liečby. S gynekológom som to nekonzultovala. Sestrička povedala, že na kontrolu mám prísť na najbližšiu poradňu o 2 týždne.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pretrvávajúca neliečená infekcia môže byť z dlhodobého hľadiska nebezpečná. Môže sa Vám začať skracovať krčok, následne sa začnete otvárať a v najhoršom prípade odtečie plodová voda a môže infekcia prestúpiť na plod. Je to však dlhodobý proces a preliečením infekcie všetkým komplikáciám predídete.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník