Je bezpečné cvičiť v 1. trimestri?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom cvičenia.

Je v poriadku cvičiť tehotenské cvičenia (posilňovanie, kardio) v 1. trimestri?

Jogu na mysli nemám.

Nemám žiadne problémy a pred tehotenstvom som cvičila doma 5-6x do týždňa rôzne 30-minútové cvičenia. Cez internet sú ponúkané aj tehotenské cvičenia, kde je však upozornenie, že sa odporúča cvičiť až v 2. trimestri. Mne však cvičenie veľmi chýba.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

opatrnné cvičenie je v poriadku aj počas tehotenstva, pokiaľ ste cvičili aj doposiaľ. Je potrebné cviky prispôsobiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník