Je bezpečné letieť v 1. trimestri do Vietnamu?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

už dlhšie máme kúpenú dovolenku do Vietnamu a o 3 týždne máme odlet. Ja som teraz zistila, že som tehotná. Letenky sa bohužiaľ vrátiť nedajú, zatiaľ tehotenstvo prebieha úplne v poriadku.

Je bezpečné letieť tak ďaleko v prvom trimestri?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom trimestri sa nedoporučuje lietať z dôvodu, že prvý trimester je najcitlivejším obdobím. Je tam najväčšie riziko spontánneho potratu.

O to komplikovanejšie by to mohlo byť, keby ste začali krvácať na palube lietadla, prípadne by mohol byť problém s ošetrením v zahraničí, ak by to bolo nutné.

Je to ale na Vás ako sa rozhodnete a či to riziko podstúpite.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník