Môžu tehuľky letieť lietadlom?

juliciz
22. nov 2017

Počula som, že v prvom a poslednom trimestri sa letieť neodporúča. Aké máte o tom informácie alebo skúsenosti?

sadika
22. nov 2017

@juliciz dobre si pocula. Prvy je rizikovy,lebo mozes kedykolvek potratit a treti kedykolvek porodit.

juliciz
autor
22. nov 2017

@sadika Znamená to teda, že to súvisí len s lekárskou starostlivosťou, ktorá by bola nedostupná počas letu - napríklad pri tom prvom trimestri? V tom prípade by hodinový let nemal byť taký rizikový?

timilv
22. nov 2017

Mne môj gynekológ neodporúčal lietať celkovo, ani počas toho druhého trimestra, keď je to relatívne povolené. Myslím si, že je to dosť individuálne, rovnako ako každé tehotebstvo. Mala by si sa radšej poradiť so svojím lekárom. Poznám baby, ktoré leteli v prvom trimestri a nič sa nestalo. Ale ja osobne by som to neriskla 🙂

lubi40
22. nov 2017

@juliciz zavisi od zdravotneho stavu a aerolinii. Vacsina aerolinii povoluje lietat do 28tt, potom iba s povolenim od lekara. Ak si v poriadku, letiet mozes, lyslim, ze nikde nie je preukazane, ze by lietanie sposobovalo potraty. Mne moj lekar povedal, ze prve 3 mesiace mozem skat aj bungee jumping a nic neovplyvnim.
Ja som letela, ked som bola 1.x tehu v 26 a 27tt (asi 2h let) a bolo to v pohode. Pri druhom som letela v 24tt (let 1,25h) a celu cestu mi bolo zle, mala som opuchnute cele telo a velmi zle sa mi dychalo. Inak bolo vsetko v pohode.

amelie2017
22. nov 2017

Ja som letela aj v prvom trimestri (9 hod tam, 9 spat), potom este 3 kratke hodinove lety a vsetko ok. Letela som aj v 27.-28. tt 2 a pol hod a vsetko ok. Co sa ma stat sa stane aj doma v posteli.

solene
22. nov 2017

Ja som letela prave minuly vikend (24tt) a vsetko v pohode. Este si aj priority passenger bez toho, ze by si za to platila 😀 Predtym som to konzultovala s gynekologom, ten mi povedal, ze mozem. O mesiac som mala zase letiet, to budem na zaciatku 7.mesiaca a gynekolog mi povedal, ze mi to neodporuca, lebo "nie vzdy rodime tam, kde sme si predstavovali, ze budeme rodit" ... Aj ked v 7.mesiaci to dana letecka spolocnost este povoluje, dala som na radu gynekologa.

lacibo
22. nov 2017

ahoj, neviem to ohodnotiť paušálne, iba na základe vlastnej skúsenosti / 8.t./ neodporúčam!! bola som celkovo 4 krát tehotná, ale iba v tomto jedinom prípade, leteli sme do Grécka sa to takmer hne´d po návrate domov skončilo fatálne☹..okrem toho mám 3 zdravé deti a vždy bolo všetko o.k., a to som poslednú rodila pred 40😉, ale ako vravím, je to moja skúsenosť..

emi16
22. nov 2017

V prvom trimestri sa neodporuca pre tlaky v lietadle
A po 32 tt musis mat potvrdenie od gynekologa

emi16
22. nov 2017

Ja som lietala pri prvom tehu od zaciatku do 35tt
A v poho
Zdrave tehu
Pri druhej som nemohla ist ani MHD hned kontrakcie
Od 3 mesiaca

feeesanda
22. nov 2017

Ja som na odporucanie lekarky letala v 9.tyzdni a vsetko prebehlo ok.

melody5
22. nov 2017

Letela som naposledy v 7.mes., bez potvrdenia/povolenia a všetko OK.

vroni
22. nov 2017

Letela som v kazdom trimestri a uplne bez problemov. Prvy let v piatom tyzdni, posledny v 32. A to lietanie neznasam.

ervenka
22. nov 2017

@lubi40 napr. transavia, klm austria airlines az do 36tt.

@juliciz konzultovat s lekarom, poriadne skontrolovat co vyzaduje letecka spolocnost s ktorou letis. Ak to vyzaduje letecka spolocnost, poziadat osetrujuceho lekara o potvrdenie "fit to fly"- niektore spolocnosti maju formulare priamo na webke, staci stiahnut vytlacit a dat podpisat lekarovi. Mala som potvrdenie pri kazdom lete pocas tehotenstiev. Trochu aj zalezi na koho narazis pri check-in. Lebo jeden krat si vypytala potvrdenie pracovnicka na letisku. Pri tom som nemala rizikove. Asi si chcela byt mila pani ista.

e1i
22. nov 2017

@emi16 od 28 tt treba potvrdenie a moze sa lietat do 36 tt pri jednom, do 32 tt pri dvojcatach a viacerych

emi16
22. nov 2017

@e1i
Tak to potom asi menili
Alebo zalezi na leteckej spolocnosti
Ja som potvrdenie mala
A nik to nekontroloval

henikav
22. nov 2017

Lietala som tehotna kazdy tyzden az do 6 mesiaca, lekar mi povedal vzdy lepsie lietadlom ako sa terigat na dlhe trasy autom, ale jednalo sa vzdy o kratke europske lety. To vsetko len za predpokladu ze nemas zdravotne problemy, alebo rizikove tehotenstvo 😉

stare_pysky
23. nov 2017

Musia vyskakovat z lietadla

juliciz
autor
23. nov 2017

Ďakujem všetkým za informácie a rady. Celkovo mám pocit, že je to značne individuálne.

juliciz
autor
28. nov 2017

@xxxxxnnnnn Ďakujem.

artemiss1
31. dec 2017

Letela som v 6 tt a v 7tt to ze som tehotná som sa dozvedela dva dni pred odletom bála som sa ale nerobila som si veľké stresy keďže som išla na krátky let myslela som pozitivne. Isla som na SK z UK bola som iba 5 dni doma a zase som letela naspäť. Let trva niečo cez dve hodiny a nič sa nestálo všetko v poriadku. 🙂

dzein123
31. dec 2017

Ja som letela , tiez som sa to dozvedela dennpred odletom a vtedy to bol 6ttplus par dni, a dnes som letela a somv 15tt.
Ja si myslim ze by to malo byt ok- let bol dve hodinky vzdy...
mne povedali ze mozem v pohode.

nikinka1111
31. dec 2017

ja som letela v druhom mesiaci do Moskvy a v piatom mesiaci do Turecka. je to individuálne...

suzie28
31. dec 2017

Ja som lietala priblizne do 7 mesiaca a dosť často . asi každý mesiac . ak nemáš rizikové tehotenstvo tak je to Ok . Len keď som už mala bruško tak bol problém sedieť tie sedadla nie su najpohodlnejsie . To som skoro cely let prestala. A bežne som stretávala tehotné ženy na letisku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre