Môžem letieť v 1. trimestri?

qwer1234
20. máj 2014

Ahojte, chcem sa spytat, ci mozem letiet... Totizto kupili sme si dovolenku na Kretu este v januari, lebo sa uz dlhsie snazili o babatko a nic... mysleli sme si, ze sa nam mozno podari na dovolenke, ale minuly mesiac sme sa snazili len tak a podarilo sa nam, az teraz som to zistila z testu, cize mozem byt tak v 5tt... mame letiet o tyzden a ja idem az koncom tyzdna k lekarovi... Neviem, ci mozem letiet, zatial nemam ziadne problemy... Mate s tym niektora skusenost? Mam to risknut? A este podotazka, ak by som sa rozhodla neletiet, neviete aky je storno poplatok? dakujem moc

ammellia
20. máj 2014

storno poplatok si zistis v zmluve k zajazdu, podla mna v tomto termine to bude blizke 100%.
Let moze byt riziko, porad sa s lekarom.

zabka79
20. máj 2014

Ja som toto riešila minulé leto, doktorka mi to nedoporučila. Zostali sme doma, ale nemali sme ešte kúpenú letenku. Nakoľko som bohužiaľ zažila potrat strach by mi nedovolil odísť niekam preč počas celého tehotenstva. Ale tak to som ja...je veľa žien ktoré by s tým problém nemali...

lulu369
20. máj 2014

Najlepšie by bolo spýtať sa na to gynekológa a poradiť sa s ním...

tenerifka
20. máj 2014

Ty sama musis vediet, ako sa citis. Ak si zvyknuta lietat, nemavas pred letom ci v lietadle stresy, tak bude pre teba let bezpecny, urcite viac ako cesta autom. V ostatnom mas take iste riziko, ze sa moze nieco stat, ako keby si zostala doma. Len si treba pocas pobytu davat pozor na velke horucavy, oddychovat v tieni, vyhybat sa rizikovym jedlam.......no ale ako pisem, to iste aj doma, ved v poslednej dobe byva v lete na Slovensku horucejsie ako v tropoch

lubicas
20. máj 2014

Ani som len netusila, ze som v 1. trimestri, ked som odletela a priletela. Vsetko bez komplikacii :o) Vraj je to najrizikovejsie podla niektorych clankov na nete (aj to som si precitala o dost neskor)

lenkadlo
20. máj 2014

Ja som letela 5tt tam a 7tt spat a vsetko OK. Maly ma uz 2roky 🙂

lennicka
20. máj 2014

Tiez som letela v 5 tyzdni, 17 hodin, dva tyzdne som lyzovala, Potom naspat.... A vsetko v poriadku. Ak sa na to necitis, tak radsej nechod...naozaj je to individualne a podla Toho, ako stresujuce je cestovanie pre teba....

marikac
20. máj 2014

ja som letela v 5tt. a 7tt vsetko dopadlo ok

majka777
21. máj 2014

zavisi to od teba...ale zas sa na to treba pozriet z tej stranky, ze kolko modeliek a hereciek lieta cele tehotenstvo a potom aj s malymi miminami od utleho veku..stat sa ti moze hocico aj doma 😉

darina1952
21. máj 2014

Ahoj, v pohode leť - nemáš sa čoho báť 😉 len sa skús dohodnúť s lekárom, či ti už vystaví tehotenský preukaz aby si ho mala so sebou na dovolenke (niektorí lekári dávajú preukaz až keď si v 11-12gtt).... a tiež si prečítaj poistnú zmluvu a klauzulu o poistení tehotných - hlavne čo ti poistenie pokryje v prípade ťažkostí spojených s tehu 🙂

kiki68
21. máj 2014

mozes letiet, hlavne ak ide o kratsi let,tak to nie je nejake velke riziko, myslim,ze vela zien lieta a este ani netusia,ze su tehotne. Ale musis sa dobre citit, nesmies mat nejake naznaky,ze by sa nieco mohlo diat.

lina129
21. máj 2014

Ja by som sa asi bala... mam teraz dilemu, snazime sa o babatko, ale tiez mame ist na dovolenku v juni, tak neviem, ci si mame dat radsej pauzu... ja by som sa asi bala letiet... babo by malo prednost 😅 ale to som ja strachoprt z lietania... Storno neviem, ale minimalne 50% z ceny asi... ☹

marienka1703
21. máj 2014

Ja by som letela v pohodke,,,,lietat sa nema uz v 3 trimestri kvoli tlakom- a hroziacemu predcasnemu porodu,,, ale v prvom by som v pohodke sla,,,, 🙂

nagulinka
21. máj 2014

Letiet môžeš, riziko je síce vyššie, ako v II. trimestri. Každopádne informuj vopred letisko, že vtedy a vtedy, ten a ten let bude na palube tehotná žena, majú povinnost tomu prispôsobiť personál na palube, pravdepodobne ti dajú i miesto vpredu, kde je viac miesta 🙂 Storno poplatok takto krátko pred odletom sa môže vyšplhať až na 50per. z celkovej sumy, zaleží od zmluvy s cestovkou.

lubina
21. máj 2014

je to individualne a zavisi od toho ako prebieha tehotenstvo, ak su nejake problemy, tak urcite neletiet.Ale ak je vsetko ok, tak podla mna sa moze. Ja som letela ked som bola v prvom trimestry normalne, sice iba kratky let ale zvladli sme to. Hlavne je potrebne vela pit a aj sa prejst trosku aspon.

kolinia
21. máj 2014

tiez som letela, ked som netusila, ze som tehotna a v pohode 🙂 a to sme chodili cele dni po vyletoch a nakupoch 😉

tajka1986
21. máj 2014

Ja som tiez bola tehotna ked sme leteli, tusim 5tt alebo 6tt a pohodicka, moja babika je krasna a zdrava 🙂

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusekovci
21. máj 2014

ja som mala rizikové tehotenstvo a deň pred odletom sme sa dozvedeli,že som tehotná (7.tt). Doktorka mi len dala lieky na nevoľnosť, predpísala aj duphaston a aj keď so strachom,ale už sme leteli a všetko chválabohu dobre dopalo. 🙂

evinkah
21. máj 2014

Tiez som letela v 1. trimestri, dva lety naraz, jeden hodinu a pol a nasledne druhy, dlhsi v trvani 10 hodin (po dvoch tyzdnoch zase navrat, len v opacnom poradi). Vsetko bolo v poriadku, len som si na let obliekla kompresivne podkolienky (co vrelo odporucam). Este pred letom som bola u lekara, ktory mi uzv skontroloval uhniezdenie vajicka a vzdialenost od krcka. Nasledne mi let schvalil, kedze okrem nizkeho tlaku som nemala ziadne komplikacie. Uprimne, ani ma nenapadlo, ze by let v 1. trimestri mohol byt problem, az tu som si precitala hrozostrasne pribehy o potratoch po letoch a podobne. Moj lekar mi povedal, ze zdrave vajicko, ktore sa ma udrzat, let bez problemov prezije. A ak sa nema uchytit, lebo na to nema predpoklady, tak mi nepomoze ani byt vyviazana doma hore nohami. Je to vsak individualne a stav kazdej buducej mamicky by mal pred letom posudit lekar.
Co je vsak problem, vela lekarov sa chova zbytocne alibisticky a radsej PREVENTIVNE nic neodporucia/nepovolia. Vtedy by som sa popytala na nazor viacerych lekarov.

nevdak
21. máj 2014

Ja som letela 2 dlhe lety jeden na dominikAnsku republiku 11,5 hodiny a v 5 m 13,5 hodiny na Kubu ale lietadlo zvládam uplne v pohode teda som zvyknutá lietať ;) a more vam urcite prospeje

aneisse
21. máj 2014

Aj ja som letela cca v tom tyzdni ako ty - na Kanare, na svadobnu cestu, chi ale uz s babom v brusku. Doktorka ma ale predtym chcela vidiet aby vylucila mimomaternicove tehotenstvo, inak neprotestovala. Len pri dlhsich letoch je dobre castejsie vstat a prejst sa. Inak bolo vsetko v pohode az na plavbu lodou medzi ostrovami, tu som celu prevracala na palube ;)

lulu0902
4. jún 2014

baby a myslíte že v takom 15 tt je to už teda v pohodke,ked prvy trimester ma byt najviac rizikovy?dakujem

nicollca
30. jún 2014

No...tak ja pracujem v CK a keďže som otehotnela v Usa, hneď potom som letela do Britanie, potom do Indie a naásledne do Holandska, môžem len ďakovať, že všetko dopadlo dobre 🙂 V princípe si myslím, že pokiaľ by som to vedela, ťak minimálne tú Indiu vynechám, ale okiaľ sa mamina cíti dobre, tak si nemyslím, že by to malo spôsobiť nejaké väčei ťažkosti. Ale v prvom trimestri by som si dala pozor. Teraz som v druhom trimestri a chystam sa do Thajska - doktorka povedala, že ak cestovať, tak určite v drihom trimestri. Takže držím palce všetkým budúcim mamičkám - skúste si to odložiť na druhý trimester ;)

jchmelv
17. jan 2019

@nevdak ahoj, prosim Ta, v ktorom tyzdni si letela Dominikansku republiku? Tvoja odpoved by mi velmi ponohla v rozhodovani ci letiet alebo nie. Dakujem 🙂

nevdak
17. jan 2019

@jchmelv Ahoj na konci 3 mesiaca na Dominikansku a potom v 5 mesiaci na Kubu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre