Je bezpečné užívanie Clexanu v 7. týždni?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a od začiatku ma trápi hematóm. Na dnešnej kontrole mal 2 cm. Beriem 3x denne Utrogestan, mám kľudový režim a dnes mi doktor predpísal aj Clexane po dobu dvoch týždňov. Mám jedno dieťa a potom som mala 2x zamlčaný potrat. Napriek tomu mi nikdy nerobili podrobnejšie krvné testy a momentálne neviem, či mám nejaké krvné mutácie alebo poruchy zrážanlivosti krvi.

Je v mojom prípade bezpečné brať Clexane?

Bolo by vhodnejšie počkať na výsledky rozboru krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

riaďte sa doporučeniami Vášho lekára. Pokiaľ by sa čakalo na výsledky krvi z hematológie, mohlo by byť už neskoro. Clexane v profylaktickej dávke neuškodí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník