Vysadenie Clexane v 27. týždni

rosalie1411
3. apr 2022

Ahojte,

Mate niektorá skúsenosť s vysadení clexanu počas tehotenstva? Mala som ho nasadený preventívne, nemala som zisteniu žiadnu mutáciu na hematologii, ani syndróm lepivych dosticiek.. Bol nasadený preventívne kvôli predchádzajúcim potratom. Súčasne ešte beriem anopyrin, tiež len preventívne. Na poslednej kontrole na hematologii mi Dr už kázala clexane vysadiť, že už jee zbytočný. Tak som tak aj spravila, len mam trosku obavy ci to nemôžeme byť pre telo problém, keď bolo na to zvyknuté 7 mesiacov.

Mate niektorá skúsenosti? :
Ďakujem. 😊

mogaa
3. apr 2022

@rosalie1411 oba prípravky sú na riedenie krvi, takže lekárka vie prečo ti jeden prípravok kázala vysadiť.....

rosalie1411
autor
3. apr 2022

@mogaa áno, ja to tiež tak beriem, že ona vie, čo robí.. Je vyštudovaná.. Ja mam len obavy, lebo mam tých potratov za sebou niekoľko... A tak ako v každej profesii, aj v tejto sú rôzne názory a postupy. Ale snáď to bude dobre. 😊

mogaa
3. apr 2022

@rosalie1411 tak ak by ti nechala aj Anopyrin aj injekcie môžeš mať sakra problém pri pôrode.....kamarátka teda nebrala nič na riedenie a po pôrode jej nevedeli zastaviť krvácanie....bola na tom veľmi zle....

zojanka
3. apr 2022

@rosalie1411 áno vysadila som v 16tt a v pohode 🙂

rosalie1411
autor
3. apr 2022

@zojanka ďakujem za skúsenosť. 😊

rosalie1411
autor
3. apr 2022

@mogaa hej, ved práve, ze ani príliš zriedena krv nie je dobre.. Anopyrin sa vraj môže len do 35tt, potom treba vysadiť.

palicka
3. apr 2022

@rosalie1411 ja som brala clexane až do pôrodu a potom aj po. Rodila som kvôli nemu plánovanou sekciou, pre istotu. Myslím, že 12 hodín pred som dávku vNechala

mimkamima
11. aug 2022

@palicka prosim ta aky si mala clexan 0,2/0,4? Nevies o tom viac že či aa vzdy musi pri pichani ist sekciou? Ja som prveho prirozdene. Teraz mam vysledky z hemat a ze musim 0,4az do porodu a aj po. A dosť sa toho bojím. Myslela som ze ma este poslu na hem.a skontroluju

vs87
11. aug 2022

@mimkamima ja som mala 0,2 cele tehotenstvo aj tyzden po a rodila som klasicky, nikto nikdy sekciu nespomenul... este rano som si pichla a v noci rodila

mimkamima
11. aug 2022

@vs87 dobre dakujem tii 🙏😇

palicka
12. aug 2022

@mimkamima ja som začala tuším 0,4 a postupne som sa zhoršila (mám vrodenú trombofilny stav), pichala som ráno večer 0,6 a 0,6 alebo 8. Už si nepamätám. Plus raz týždenne B12. Ja som mala plánovanú sekciu. Ráno pred som napichla, po minút pichali zas. Mala som komplikácie, pichala som ešte niekoľko mesiacov po.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre