Je dĺžka mojej luteálnej fázy dostatočne dlhá na to, aby som mohla otehotnieť?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

mám v priemere 27-dňový cyklus. Ovuláciu si pomocou ovulačných testov meriam iba posledné 3 - 4 mesiace, ale podľa testov by ovulácia mala prebiehať na 17. - 18. deň cyklu.

Moja otázka teda znie, či je dĺžka mojej luteálnej fázy dostatočne dlhá na to, aby som mohla otehotnieť?

Alebo bude treba riešiť to nejakými liekmi a lekárskymi postupmi?

Ďakujem Vám a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

z pohľadu dĺžky luteálnej fázy by nemal byť problém s otehotnením. Hlavné je, že ovulácia prebieha.

Pokiaľ by sa nedarilo počať jeden rok, pri pravidelnom pohlavnom styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu (nie iba počas očakávanej ovulácie), vyhľadajte ambulantného gynekológa. Budú nutné ďalšie vyšetrenia.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník