Ako sa počíta dĺžka luteálnej fázy ?

nina004
19. nov 2019

Ahojte dievčatá, ako sa ráta dĺžka luteálnej fázy? Ráta sa do nej aj deň ovulácie alebo až ten deň po? A končí deň pred MS?

natalindaaaaa
19. nov 2019

Lutealna sa rata od prvého dna po ovu (1dpo) a napríklad mne ms prichádza na 13dpo 🙂 Takže ja to ratam, že mam 13 :D ale možno mám ratať 12 :D

aviska
19. nov 2019

@natalindaaaaa ratas dobre. Prvy den LF je vzdy den po ovulacii. Ak ovulacia nastane napr. 18.11 tak LF zacina (prvy den) 19.11

natalindaaaaa
19. nov 2019

@aviska a ked mi klesa teplota a ms príde 13dpo? Tak mam fazu 12 alebo 13 dní?😍

aviska
19. nov 2019

ak ti ms pride na 13 den dpo tak mas vlasnte LF 12, lebo prvy den MS je uz novy cyklus.

natalindaaaaa
19. nov 2019

@aviska dakujem za vysvetlenie, tak som o niečo mudrejšia zase 😘

nina004
autor
19. nov 2019

@aviska Dakujem za vysvetlenie. Vzdy som v tom mala strasny mesung 🙂 Tym padom mi to vychadza len 11 dni, co mi pride malo, ked mam cykus 43dni. 😑

aviska
19. nov 2019

No prva predovulacna faza sa moze menit. LF by mala by v priemere 14 dni, ale co som citala tak problem je vtedy ked ma zena LF kratsiu ako 10 dni, takze si este v norme. Mozno skor len upravit celkovo cyklus a upravi sa vsetko.

shee11
19. nov 2019

vraj býva kratsia pri nižsích hladinách progesteronu, vtedy môže byť problém otehotniet.

nina004
autor
19. nov 2019

@aviska @shee11 Mam PCO, tak preto mam take dlhe cykly. Ale ovu chodi kazdy mesiac, no stale sa nam otehotniet nedari. Mozno v tom fakt bude aj ta LF faza 😑

nina004
autor
19. nov 2019

@shee11 dakujem, mrknem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre