Je dvojrohá maternica dôvodom dlhého snaženia sa o bábo?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

zistili mi uterus bicornis. Predtým sme sa s priateľom snažili 2 roky o bábo, ale v 12. týždni som potratila.

Môže za to, že sme sa tak dlho snažili maternica?

Teraz mám strach, že to bude tak dlho trvať.

Ak je problém dvojrohá maternica, čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

k Vášmu nálezu by sa mal bližšie vyjadriť Váš gynekológ. Maternica vo Vašom prípade nemá typický tvar. Neviem, či máte kompletný nález dvojrohej maternice, alebo iba výrazne septovanú maternicu. V každom prípade je ale dutina maternice rozdelená na dve menšie časti. Môže nastať problém s uhniezdením a neskôr donosením dieťatka.

Čo sa týka dlhšej snahy o dieťatko, bolo vhodné vyšetriť aj partnerov spermiogram.

Ďalší manažment je v rukách Vášho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník