10 rokov po onko liečbe a IVF

mariocka440
9. dec 2020

Ahojte.
2,5 roka sa snazime o babo a viacmenej bez vysledku. Po roku sa nam podarilo, ale skoncilo to v 9 tyzdni MA.
Uz sme absolvovali vysetrenia v centre, zistili mi uterus bicornis a protilatky proti spermiam. Takze teoreticky bez pomoci sa nam otehotniet nepodari....
Mimo ineho som bola pred 10 rokmi liecena na onkologii - chemo a radio.... takze nasadenim hormonov - stimulacie sa mi choroba moze vratit....
Mate niekto skusenost s onko liecbou a IVF?
DAKUJEM

habibim
9. dec 2020

@mariocka440 ahoj, v prvom rade ti chcem napísať, že obdivujem každú jednu ženu, ktorá sa dá na IVF, lebo sama som si prešla až tromi a viem co to obnasa.. V druhom rade ti chcem povedať, že každú noc sa modlím za mamičky, ktoré sa snažia otehotnieť aj týmto spôsobom a za všetkých ľudí, ktorí musia postupovať onko liečbu alebo podstupovali... Neskúšala si aj nejakú prírodnú liečbu, keď hovoríš, že hormóny nemôžeš?

janulienka1103
9. dec 2020

@mariocka440 neviem ti poradiť, ale držím palce veľmi aby sa vám podarilo 🙏

princess59
9. dec 2020

@mariocka440 ahoj, neviem čo je tá tvoja diagnóza zač, ale ak tvoris vajíčka, mohla by si absolvovať nativ cyklus, to znamená bez hormónov. Odoberú ti iba prirodzene vytvorené vajíčko a oplodnia ho. Šance sú nižšie lebo bude iba jedno Max dve vajíčka ale v tvojom prípade je to asi ideálne riešenie.

slunicko251
9. dec 2020

@habibim poviete nam prosim co to obnasa? bojim sa ze tiez to budem musiet absolvovat. som po onko liecbe ale po babatku tuzime...dakujem velmi pekne

habibim
10. dec 2020

@slunicko251 ahoj, poviem svoj príbeh : ja som bola v apríli 2017 na laparoskopii a tam mi zistili, že mám totálne nepriechodné obe vajíčkovody a aj otvory do maternice sú zrastené, čiže nič iné ako IVF by nám nepomohlo... Túžili sme po druhom, prvá dcérka bola prirodzene.. Tak sme hneď v máji podali žiadosť do centra.. V júli 1.ivf, vybrali mi 4vajicka dve prežili do 4.dna..jedno mi vložili a jedno sme dali zamrazit.. Lenže to vložené sa neprijalo, práve som po vklade zistila, že ocko ma rakovinu, takže to mnou zamavalo.. Ďalšie sme šli na vklad v novembri, aj to KET z toho zamrazeného.. Na 5.den po vklade som mala ducha na teste.. Tešila som sa, akurát aj manžel mal narodky.. Krv ukázala, že som tehu ale žiaľ nová krv o dva dni už ukázala že hcg klesá, čiže biochemické...nechcela som čakať a tak sme v decembri šli na 2.ivf.. Zrejme organizmus bol v šoku z biochemického a vydolovali zo mňa dve vajíčka, ktoré oplodnili ale boli slabšie tak sme vložili obe.. Neprijali sa... Nechali sme to tak.. Nový rok, výlet.. A rozhodli sme sa ísť ešte do 3.ivf,s tým, že zmením centrum, doktora, možno liečbu, neviem... A keď nič, tak to necháme tak, dám výpoveď v robote a odídem do zahraničia.. Manžel je cudzinec.. Lenže do 3.ivf som išla vyrovnaná s tým, že posledná šanca preplatená poisťovňou, tak ešte toto skúsime... V marci 2018 sme napísali novú žiadosť, keďže som menila centrum, v juny 2018 som šla na 3.ivf, vybrali mi 8 vajíčok, 4 sa oplodnili do 4.dna vydržali dve.. Nešla som hneď na vklad, lebo som mala zápal zuba a crp sa ukázalo 49,5. Embryolog povedal, že nebudeme riskovať vklad a ze prídem až v auguste.. Keďže v juli mali dovolenku.. Tak reku dobre.. Čiže sme tie dve dali zamrazit, každé zvlášť.. V auguste 2018 som šla (24.8.) na vklad.. Keď embryjko rozmrazili, večer mi volali, ze je z toho krásna blastocysta a ideme ráno do toho.. Tak som prišla na ket, urobili vklad, dala som si aj embryoglue-lepidlo na lepšie prisatie o maternicu, okrem toho som už asi mesiac každé ráno brala nalačno 1g vcelej materskej klasikcky (až do konca druhého mesiaca) pila som ananásový džús a bola som v pohode.. Na 5.den druhá slabá čiarka.. Na 10.den koľajnice, na 14.den v krvi hcg 1630 na 17.den už hcg 5550.. Strasne som sa tešila... Lenže keď som bola v 5+4tt, bola nedeľa, začala som doma krvácať.. Sestra ma hneď vzala na pohotovosť, tam ma doktor prezrel, povedal, že nejde o potrat, zrejme prasknutia cievka, vyčistil mi zvyšnú krv, červenú, nariadil kľud poležala som si v nemocnici 3 dni, brala infúzie na zastavenie krvácania, dali mi ascorutin tabletky na doma ešte 5ks a o týždeň po prepustení z nemocnice som už na utz u svojej Dr.videla bit srdiečko... A to som už vedela, že sme si najhorsim prešli.. Dnes má ten môj mali stres 1,5 roka a na ceste ďalší braček - zázrakom prirodzene otehotnenie.. Dnes som začala 21tt..
Zeny,tolko môj príbeh k IVF... Každej jednej z vás držím silno palce...
Obnasa to hlavne veľa nervov, veľa času, lebo nie hneď 1.ivf musí vyjsť... Aj do peňazí to ide, aj keď prepláca poisťovňa 3 pokusy do 39.rokov ženy, tak ja som dala dokopy za lieky injekcie za všetky 3.ivf ešte cca 3000€,ale stalo to za to..
Len okrem iného si ja myslím, že mi pomohlo vysporiadanie sa so situáciou, ak by ten posledný IVF nevyšiel a taktiež ta vcelia materská kasicka..
Ak idete prvy krát do centra, tak tam sa najprv stretnete s Dr.ktory vám to bude cele viesť, napíšete žiadosť po poisťovne a čakáte na schválenie..ešte počas toho dňa, keď sme my písali s Dr.ziadost, urobili manželovi soermiogram.. To stojí nejakých 20€. Vzali nám obom krv.. Po schválení vám zavolajú z centra a dohodnete si stretnutie.. Na základe výsledkov z krvi doktor určí protokol bránia liekov, ktoré na ordinuje predpise, vyzdvihne té s receptom, dopláca sa, a povie presne, od ktorého dňa co brat a pichať.. Ja som okrem hormonálnych liekov pichala aj Clexane na riedenie krvi.. To som mala od hematologia, keďže som aj tam šla na vyšetrenia..
Dobre je mať, keď idete do centra co najviac urobených vyšetrení, ako majú tú na MK po niektoré ženy.. Ja som mala len tu hematologiju a chvál Bohu nič viac mi ani netrebalo.. Manžel bol v poriadku.. Aj ja som bola v poriadku, u nás to bola len čisto technická záležitosť, tie nepriechodné vajíčkovody..
Dúfam, že som ne unavila tak dlhým príspevkom..

habibim
10. dec 2020

Ešte by som dodala, že ak ste ženy po onkoliecbe, a ste teraz v poriadku, ja si myslím, že doktor by mal vedieť, že čo a ako naordinovat.. Ak nechcete brat hormonálne lieky (lebo povedzme si pravdu je to záťaž n organizmus), ta je možnosť IVF urobiť aj v nativ cyklus, ako bolo spomenuté vyssie.. Ale tam nebude toho veľa, možno jedno dve vajíčka... Ale neide predsa o kvantitu, ale o kvalitu.. Držím palce

slunicko251
10. dec 2020

@habibim velmi si vazim ze si sa s nami podelila o vsetko!! a trosku mi to dodalo odvahy uprimne. zajtra gyn tak uvidime ♥️

habibim
10. dec 2020

@slunicko251 nie je začo.. Každú noc si spomeniem na mamičky, ktoré to chcú podstúpiť a podstupujú🙏 veľmi držím palce❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre