Je injekcia pri zamĺknutom potrate dobrým riešením?

Zodpovedané
21. júl 2021

Dobrý deň,

mala som zamĺknutý potrat a dali mi na výber vyčistenie injekciou alebo kyretáž. Vybrala som si injekciu.

Urobila som dobre?

Všetci ma strašia, že budem mať zápaly a možno už neotehotniem.

Ďakujem

Dobrý deň,

po diagnostike zamlknutého potratu je možné počkať 2 týždne na samovoľné spustenie krvácania a "vyčistenia" maternice bez nutnosti kyretáže. Záleží však tiež od týždňa tehotenstva.

Maternica je väčšia, presiaknutá, a preto môže byť krvácanie intenzívnejšie ako ste zvyknutá pri bežnom menzese. Rovnako bolesti môžu byť silnejšie.

Pokiaľ by sa bolesti stupňovali, krvácali by ste neprimerane silno, alebo by nastúpila teplota, vyhľadajte lekársku pomoc skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník