Vyčkávacia metóda po zamĺknutom potrate

janka_kubko
12. máj 2021

Prosim mate niekto skusenost s prirodzenou, vyckavacou metodou na vycistenie maternice po zamlknutom potrate. Mne sa to predvcerom zacalo spinenim, lekarka mi na podporu vycistenia dala vcera nejake 2 tabletky (nazov som zabudla), zobrala som vcera vecer jednu a dnes rano druhu. Vraj mam ocakavat silne bolesti, o 2 dni ma kontrolu ci sa vsetko vycistilo. Lenze vobec nic sa nedeje, lieky akoby neucinkovali, ak ste mali niekto podobny postup, kedy by to malo asi zabrat? Velmi velmi lutujem ze som nesla hned na kyretaz, chcela som nieco setrnejsie kedze kyretaze som uz mala 4... dakujem za rady🙏

mirpet
12. máj 2021

Ani mne tabletky nepomohli...bolo to trapenie,bolesti..nakoniec aj tak kyret😪

janka_kubko
autor
12. máj 2021

@mirpet ach boze. Ja si to tak vycitam toto rozhodnutie... mohla som to uz mat za sebou... a nepovedali ti ze za kolko by to malo ucinkovat? Co hned v ten den, na druhy den... ja som sa to zabudla spytat...

mirpet
12. máj 2021

Tiez by som uz teraz sla hned na kyret...ja som krvacala,bolesti...tyzden som trpela,ale necistila som sa...nakoniec som bola uz taka vycerpana,ze ma s teplotou brali na salu

janka_kubko
autor
12. máj 2021

@mirpet to mi je velmi luto😢 podarilo sa ti potom otehotniet?

mirpet
12. máj 2021

Odvtedy nie.uz to bude rok..po kyrete mam strasne nizku sliznicu maternice,nedari sa

janka_kubko
autor
12. máj 2021

@mirpet drzim palce, verim ze sa podari🙏 Ak nemas po 40ke ako ja, mas dost casu🍀

148terka148
12. máj 2021

Ja som prirodzene zacala spinit a som sa vycistila pekne..a aj sa mi polepsil hlien.

macka10
12. máj 2021

ja som spinila asi tyzden a potom to prislo, bolo to uplne bez bolesti, ale este dalsi tyzden som dost vela krvacala. Lekar mi dal potom este 2 krat injekciu na stiahnutie maternice. Za mna otras, dlha patalia s tym bola, keby si mozem znova vybrat, tak idem na kyretaz a za den som v poriadku.

janka_kubko
autor
12. máj 2021

@macka10 dakujem za zdielanie, presne tak, kyretaz bolo vyriesenie situacie za 1 den. Len som vzdy mala nejaku infekciu potom a kedze chceme zacat hned skusat otehotniet, zdalo sa mi to ako setrnejsie riesenie. A vysledok je ze cakam druhy tyzden, zobrala som nejake lieky ani neviem ako a stale nic...

macka10
12. máj 2021

@janka_kubko viem o com pises, ja uz mam 2 krat kyret, tak tiez ze setrnejsie, ale porazit ma islo. Ani nikam som poriadne nevedela ist, lebo ved co ked sa to spusti, no a potom, lialo zo mna asi tyzden. A teda aj psychicky nic moc, take cakanie. Drzim palce, nech to mas cim skor za sebou a hlavne nech sa rychlo podari.

janka_kubko
autor
12. máj 2021

@macka10 dakujem🙏

kristina0103
13. máj 2021

Ahoj, ja som vyčkávala. Dostala som injekciu na vyvolanie krvácania a nič. V deň kyretáže som začala konečne krvácať, tak na moju žiadosť som operáciu odložila. Počkala 4 dni, išla na kontrolu, ultrazvuk atď, ale nevyčistila som sa dobre. Takže som sa tomu nevyhla tak či tak. Tiež som to chcela prirodzene nechať, ale celé to vyčkávanie ma stálo more času. Operáciu som prežila, nič ma nebolelo. Zase som čakala na menzes a zase neprišiel. A to som ja nikdy nemala problém. Takže opäť gynekológ a injekcia. Menzes som nakoniec dostala po asi 8 týždňoch od kyretáže ( malo by sa 6 max) na 1 deň! ale hlavu hore, hneď ďalší mesiac v januári tohto tohto roku som ostala tehotná. Gynekológ povedal, že som pekne zahojená, všetko mi dobre vybrali a odporúčal 2 menzesy počkať. My sme si pozor nedali a fakt sme nepočítali tak rýchlo s výsledkom.

kristina0103
13. máj 2021

Držím Vám baby palce. Viem, že je to ťažké, hlavne keď sa dlhšie snažíte. Určite sa Vám podarí!

janka_kubko
autor
13. máj 2021

@kristina0103 to je skvele, ze sa vam podarilo hned❤️ Nie je vacsi liek na zensku dusu po takomto zazitku ako uspesne tehotenstvo🙏

janka_kubko
autor
13. máj 2021

Ja som dnes rano isla na urgentnu kontrolu lebo po tych liekoch sa mi krvacanie zastavilo uplne a zacalo mi byt zle, hned si ma tu nechali a uz mam po zakroku🙏 Vdakabohu ze hned a dufam ze sa z toho coskoro dostanem a podari sa nam este jeden velky velky zazrak🙏🙏🙏 drzte palce a aj ja vam vsetkym🍀🍀🍀🍀

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina0103
14. máj 2021

@janka_kubko ďakujem pekne! áno je to dar. Ale strach je asi väčší, človeka nikdy nenapadlo čím všetkým musí prejsť. Dúfam, že už sme skončili s problémami.

Vám držím palce a budem na Vás myslieť. Ono je to fráza čo lezie na nervy, ale príde to keď to budete najmenej čakať.

jaga18
19. máj 2021

@janka_kubko držím palce, aby sa to ešte podarilo ❤️. Vlani v septembri v 11tt som tiež zažila MA. Začiatkom októbra som mala, kyret a už 8. decembra mi Dr potvrdila, že som znova tehotná. O pár týždňoch budem rodiť ❤️ zázraky sa dejú aj po 40tke 😉

lilien2
24. máj 2021

@janka_kubko ahoj ja som sa to teda dozvedela 30.aprila a kedže som mala za seboh už dva samovolne potraty tak som si povedala ze na 3ti tiež ešte počkam a čakala som 3 tyždne pokial začalo bolo to minulý týžden v stredu a do teraz špinim ale som rada ze som to nechala na prirodu bola som v 9 tt.

mius12345
25. máj 2021

Ja som sa síce sama necistila,no potratila som pred týždňom 😥v 16 tt, dovtedy všetko v poriadku, deň predtým som sa začala predčasne otvárať, jediné čo mi museli čistiť je placenta a od vtedy mierne krvácam tak som zvedavá do kedy a kedy príde aj prvá ms. Veľmi si prajem aby sa nám podarilo dieťatko, nakoľko toto bolo vytúžené 😥

kristina0103
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicolnour
22. okt 2021

Vsetky co tu pisete, ze ah kyretaz je pecka, za den mam vybavene a som doma- uvedomujete si ake rizika prinasa? Konkretny priklad, moja kamaratka mala prve tri tehotenstva neuspesne. Vsetky po sebe. Samozrejme dodrzala odporucane mesiace cakania kym otehotnela zas. Ked otehotnela stvrtykrat, tak sa malicky narodil v 6 mesiaci. 840 gramove husatko. Nastastie vdaka skvelym odbornikom na neonatologii to vybojoval a prezil. A dovod preco sa toto stalo? Pretoze pocas kyretaze vam vlastne nasilu otvoria krcok a vnutro vysrabu. A jej krcok bol tak oslabeny tymy 3 kyretazami, ze akonahle bol plod vacsi, krcok neustal tlak a zacal sa otvarat, to znamena spustil sa porod. Nasledne ked otehotnela zas, uz sa pocitalo s rizikom a samozrejme sa scenar opakoval no tentokrat bolo babo donosene do konca ale museli jej vlozit pesar, ktory takpovediac zablokuje krcok a predchadza jeho otvaraniu a musela az do porodu lezat. Baby ja som prave v procese cakania na spustenie potratu. V 12+5tt mi zistili zamlcany potrat a lekarka navrhla skusit to prirodzenou cestou. Dostala som lieky na spustenie kontrakcii, kedze uz som fakticky za prvym trimestrom tak aby sa to urychlilo. Krvacanie zacalo do 20min po tabletke. Je to druhy den a kontrakcie ziadne zatial, len to mierne krvacanie. Mozno ani nepridu a budem musiet ist aj tak na cistenie. Ale aspon som dala svojmu telu sancu sa s tym vysporiadat. A takisto, po prirodzenom vycisteni moze zena skusat znova otehotniet hned po prvom cykle. U kyretaze treba cakat minimalne 3 mesiace. Uz len to je priklad aky zasah to je. Lenze zijem v zahranici tu to je bezne. Nie je to tak ako u nas, ze podme vybavime ju za 15 minut, vyskrabeme ju a mame pokoj. Vidim ze lekari sa snazia urobit to co je premna najlepsie a az zalozny plan je kyretaz. A ozaj baby, netreba mysliet na vlastne pohodlie ze to mate za den za sebou ale aj na buducnost, aby ste potom 9 mesiacov nelezali. Lebo mozno je to je len jeden potrat, ale mozno nie posledny. Nikdy to clovek nevie co na neho caka.

kristina0103
23. okt 2021

Tak napriklad ja mam doma týždňové zdrave dieta. Donosene, dokonca prenasane. Kyretaz mi robili v oktobri minulého roka a v januári po prvej menštruácii som otehotnela. Iných prípadov mi je luto - a ak doktor povie cakat, nech cakaju. Nam to príroda zariadila takto😍takze je to uplne individuálne. Moj nazor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre