Je jednorázové krvácanie v druhom trimestri nebezpečné?

Zodpovedané
9. nov 2021

Dobrý deň,

včera som mala poradňu (20 tt, ultrazvuk plus vyšetrenie krčka maternice). Na noc som si aplikovala Gyno-pevaryl (prevencia mykózy) a dnes ráno na toaletnom papieri som našla trocha krvi (jednorázovo a jasne červenú).

Včera bolo všetko v poriadku. Nemám bolesti aani kontrakcie. Každopádne sa sledujem.

Mám sa obávať, alebo to je len prasknutá cievka?

Gyno-pevaryl par dní vynechám.

Ďakujem

Dobrý deň,

mohli ste slabo zakrvácať aj po vyšetrení, prípadne nešetrným zavedením vaginálnej tablety. Krčok je už progredujúcim tehotenstvom viac presiakly - prekrvený. Tak sa to občas stáva. Nemalo by však ísť o silné a dlhotrvajúce krvácanie. Ide skôr o špinenie/slabé krvácanie po utretí v trvaní max 2 dni.

Odsledujte si to. V prípade dlhotrvajúceho, silnejšieho krvácania, prípadne iných ťažkostí, vyhľadajte svojho gynekológa alebo najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník