Pozitívny test, špinenie a následne krv

liana1234
20. sep 2023

Ahojte. Dnes som 9. Deň po KET. Na 6. Deň som si robila tehotenský test a bol pozitívny. Na druhý deň bol silnejší a aj digitálny Clearblue bol pozitívny. Predvčerom som začala špiniť tak som volala do CAR, odporučili mi krvný test na progesterón a keď som už išla dala som si zobrať aj HCG - 61,40 bola včerajšia hodnota, progesterón tiež v poriadku. Včera večer som ti na toaletnom papieri našla krvnú zrazeninu, červeno hnedej farby a dnes ráno to isté. Volala som do CAR ale povedali mi, že musím len počkať, že nemá význam íst ku gyn lebo momentálne so mnou nemá veľmi čo urobiť, a ani mi nebudú navyšovať progesterón lebo ho mám v poriadku. Dnes poobede som si našla na toaletnom papieri už aj krv, nie sýto červenú ale ako keď je moč spojený s krvou- má to červenú farbu ale nemá konzistenciu krvi.
Prosím máte osobnú skúsenosť, či ste to takto niektorá mala a bolo to nakoniec v poriadku?
🥺😢

cookie29
20. sep 2023

@liana1234 ahoj. Test si si robila velmi zavcasu. Prepdokladam, ze pri KET si nemala nic na vyvolanie ovulacie, takze nie je dovod na falosny pozitivny test?
Moze to byt dobre aj zle, bohuzial neda sa nic robit len cakat. Predpokladam, ze mas progesteron na vkladanie/uzivanie?
Moze to byt uhniezdovanie, mohlo to byt biochemicke... ja som sice krvacala, ale az trochu neskor. U mna to bol hematom, ale nie takto zavcasu. Drzim palce

liana1234
autor
20. sep 2023

@cookie29 viem že som robila test zavčasu ale nevedela som to čakanie vydržať a veľmi má potešilo že výsledok je pozitívny. Ale chápem prečo sa má robiť až na 14. Deň, asi presne kvôli takýmto situáciám 😪
Pred ket som brala iba estrofem a amalgen ako aj teraz po ket - ten amalgen to je progesterón na vkladanie 2x denne.

marticka85po
20. sep 2023

@liana1234 mala som to iste po KET ale az v 5.tyzdni,zrazeniny a dost vela krvi.nakoniec to bol polyp na krcku maternice ktory praskol a krvacal. Kym ta nepozru odspodu tak nebudu vediet odkial je ta krv

liana1234
autor
20. sep 2023

@marticka85po a myslíš že mám ísť na urgent alebo do toho teraz radšej nerýpať a počkať?

marticka85po
20. sep 2023

@liana1234 ja som bola na pohotovosti a hned ma tam aj nechali a dostala som dalsi progesteron k tomu co som uz uzivala aj mi pichli nieco proti krvacaniu. Ja by som sla, ak mas HCG uz pozitivne

cookie29
20. sep 2023

@liana1234 podla mna nema zmysel, USG este nic nebude vidno, tam treba HCG minimalne 1000. Mozno Ta vysetria, ak ide o uhniezdovanie alebo nejake prasknute cievky, moze to byt este horsie potom a budes viac stresovat. Ak vkladas progesteron, skus navysit, ja som bola jeden cas na 3x400

liana1234
autor
20. sep 2023

@cookie29 len v car mi povedali, že tým že mám progesterón zo včerajšieho odberu krvi v poriadku, netreba ho zvyšovať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre