Je meškanie menštruácie po laparoskopickej operácii cysty normálne?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

mala som nepravidelný menzes cca rok. Brala som vyvolávacie injekcie, potom lieky na zastavenie krvácania. Dr. mi robila aj hormonálny profil a chýba mi hormón, ktorý spúšťa menzes. Tým, že som mala aj cystu, rozhodla sa Dr. riešiť to operáciou - cysta môže byť hormon. aktívna.

25. 11. som bola na laparoskop. operácii 8 cm cysty (vodovej) na vaječníku a kyrete, pri ktorom mi odstránili polyp. Vaječník mi nechali. Posledný menzes som mala 14. 10., po zákroku krvácanie 5 dní. Doteraz som nedostala menzes.

Mám to riešiť u gynekológa, alebo je to po zákroku normálne, že MS "mešká"?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nie som si istá či sedia dátumy. Zákrok bol 25.11. alebo 25.10.?

Všeobecne ale prvá menštruácia po operácii/zákroku býva odlišná ako tie pred tým. Či už intenzitou, trvaním alebo načasovaním.

Ak by menzes meškal viac ako 4 týždne, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník