Je možné, aby popôrodné krvácanie začalo znova po takej pauze?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

som dva mesiace po pôrode a po piatich týždňoch som prestala krvácať. Po ďalších dvoch týždňoch mi začala menštruácia. Trvá mi však už desiaty deň a teraz neviem, či to je naozaj menštruácia, alebo som začala znova krvácať. Zdalo sa mi, že som už mala ovuláciu - podľa hlienu.

Je možné, aby popôrodné krvácanie začalo znova po takej pauze?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste absolvovali kontrolné vyšetrenie po šestonedelí a bolo všetko v poriadku, tak sa nie je čoho obávať. Ak krvácanie slabne, išlo pravdepodobne o prvý menzes po pôrode.

Pokiaľ ste však neabsolvovali kontrolné vyšetrenie, krvácanie je naďalej silnej intenzity, prípadne zapácha, máte bolesti, tak vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa. Maternica sa nemusela po pôrode dostatočne vyčistiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník