Je možné druhé tehotenstvo bez akýchkoľvek liekov?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

dlhodobo užívam Duphaston kvôli nepravidelnému cyklu. S priateľom už vyše roka máme nechránený pohlavný styk a ja som stále neotehotnela.
Prvú dcérku máme pomocou Clostelbegyt.

Je možné druhé tehotenstvo bez akýchkoľvek liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa snažíte už vyše roka a predchádzajúce tehotenstvo bolo tiež s pomocou, možno by bolo vhodné začať Váš zdravotný stav opäť riešiť.

Predovšetkým je potrebné si overiť, či ovulujete. Je možné, že bez stimulácie Clostilbegytom sa to nepodarí. Progesterón budete musieť užívať minimálne počas prvého trimestra.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník