Je možné stanoviť TP aj podľa dňa ovulácie, ktorá bola potvrdená gynekológom?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa opýtať na termín pôrodu, a síce, či sa musí nevyhnutne počítať od 1. dňa poslednej MS, alebo je to možné stanoviť aj odo dňa ovulácie, ktorá bola potvrdená na preventívnej prehliadke gynekológom a pacientka následne otehotnela?

Ďakujem.

Dobrý deň,

primárne sa stanovuje podľa termínu poslednej menštruácie. Ak je cyklus nepravidelný, či pridlhý, je možné termín upraviť, ale iba v kombinácii s výsledkom ultrazvukového merania. Rovnako sa termín pôrodu prepočíta pri rozdiele v ultrazvukovom meraní 2 týždne a viac.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník