Je normálne, ak sa mi ani po vyvolávačke po MA nespustila menštruácia?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či je možné, že by sa mi ani po podaní vyvolávačky nespustila menštruácia. 20. 6. som bola na kyretáži po MA v 8 tt, no menštruáciu som doteraz nedostala. Mala som bolesti v podbrušku ako pred ms, zvláštne pocity, dokonca som si myslela, že som opäť tehotná. Keďže tehotenský test bol negatívny, 31. 8. mi doktorka dala injekciu na vyvolanie menštruácie, no stále nič. Viem, že by sa mala spustiť do dvoch týždňov, ale zatiaľ som len príšerne podráždená, všetko ma bolí, dokonca mám pocit, že ma bolí močový mechúr (avšak iné ťažkosti s močením nemám), mám strašné akné,...

Je prosím vás toto normálny stav?

A ako sa postupuje v prípade ak sa menštruácia aj tak nedostaví?

Ďakujem.

Dobrý deň,

trpezlivosť. Obvykle sa menzes spustí do 10-14 dní po podaní vyvolávačky.

Predpokladám, že doktorka nález skontrolovala a na základe toho Vám podala injekciu.

Dostaví sa, nebojte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník