Je potrebné užívať kombináciu 2 liekov na riedenie krvi počas tehotenstva?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

bola som hospitalizovaná v nemocnici kvôli tvrdnutiu bruška a skráteniu krčka. Prepustili ma a predpísali mi Stadapyrin každý deň ráno na riedenie krvi.

Problém je, že od začiatku tehotenstva si už každý večer pichám Fraxiparine 0,3 ml. Som v 31. týždni tehotenstva.

Je potrebné užívať kombináciu 2 liekov na riedenie krvi?

Okrem toho som žiadne iné problémy nemala.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je problém užívať danú kombináciu liečiv počas tehotenstva. Nie je mi však jasné prečo Vám predpísali v tak pokročilom týždni pri vami udávaných diagnózach Stadapyrin. Poraďte sa so svojim gynekológom alebo hematológom, ktorý najlepšie poznajú váš zdravotný stav.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník