Je šanca, aby bol plod aj v druhom vaku a nie je ho zatiaľ vidieť?

Zodpovedané
7. jan 2022

Dobry deň,

2.1. som bola na pohotovosti so slaboružovym výtokom. Lekar skonštatoval, že vidí 2 gestačné vaky, ale nič viac.

6.1. som už mala tmavočervenú krv išla som znova na pohotovosť. Lekár videl plod len v jednom vaku. Vravel, že druhý vak je o čosi menši.

Je nejaká šanca, aby bol plod aj v druhom vaku len ho zatiaľ nie je vidieť?

Jeho odpoveď bola nie. Ak tam nie je teraz, tak už ani nebude. Plod je ešte veľmi malý a nie je možne zachytiť srdiečko. Vaky su spojené a predelené len prepážkou. Nie sú úplne samostatné.

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ by išlo o jednovaječné dvojčatá, plody by sa mali zachytiť obe naraz.

Buďte trpezlivá a počkajte na kontrolné ultrazvukové vyšetrenie. A to ideálne s odstupom 1 týždňa a všetko bude jasnejšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník