Plod a nejasné srdiečko.

radka3011
19. mar 2020

Ahojte pred dvomi týždňami som bola ná sono ale pani doktorka videla len plodovu vodu a prázdny gestacny vacok ale včera keď som po dvoch týždňoch bola ná kontrole znova už videla aj plod ma 5mm len ze znova mi povedala ze je to 50 ná 50 a ze nevidí srdiečko že mám prísť o 2 týždne ná sono chcem sa opýtať keby to malé srdiečko nemalo a nebolo by živé tak by sa nevivinulo do dvoch týždňov nie ostal by len prázdny vak lebo ako by to bolo možné keby srdiečko nemalo dakujem

jaskolka
19. mar 2020

V akom si týždni? Srdiečko začína embryu bit okolo 5 týždňa, na usg ho cca tak zachytia od 6,podľa toho, aký je dobrý prístroj. Do istej doby sa zárodok vyvíja "bez srdca", dôležité je, aby potom "naskočilo" Čiže hlavne je otázka, ako dlho si tehotná

tincek12
19. mar 2020

Ja začínam 5tt, a tiež nevidel ešte nič minulý týždeň. Ideme na kontrolu za 2 tyzdne. Že už by mohlo byť niečo vidno , a aj srdiečko

zuzu1994
19. mar 2020

@radka3011 ja som bola prvy krat na sone podla dr 5tt este nebolo srdiecko potom som bola o 3 dni na pohotovosti a uz zodpovedalo 6tt+5 a uz bolo aj ❤takze je to asi individualne

kristi40270
19. mar 2020

Ahoj ja som bola v 7 týždni a na normálnom ultrazvuku nebolo vidno srdiečko tak mi spravil vnútorný ultrazvuk a bolo vidieť a v 9 už krásne všetko bolo vidieť..

lusittagi
19. mar 2020

Ja som bola prvýkrát v 6+4tt a bol aj plod aj srdiečko, ale je to individuálne, niekde vidno až v 8-9tt. Hlavne kľud, všetko bude v poriadku 🙂

dollyzv
19. mar 2020

Ja som bola podľa ms v 6+6 podľa sona 5+6 a plod mal 3mm a aj srdiečko..ale záleží aj od lekára,aj od prístroja...

adma11
19. mar 2020

Dnes som 6tt+3 a lekárka mi predvčerom povedala,že gastracny vak je prázdny, Brala mi HCG 3x po sebe s odstupom 4 dní a že HCG slabo stúpa, bolo 604- 2300- 4300- 8200 . Že to bude Anembryomola.
Nie je skoro na taký záver? Mám sa u nej zastaviť budúci týždeň ak nezačneme sama krvácať, že má pošle na zákrok. Nechcem nič urýchliť.

zuba1987
7. apr 2021

@adma11 ahoj,ako si dopadla?

adma11
7. apr 2021

@zuba1987 žiaľ zle😭
Nakoniec to boli jednovaječné dvojičky, kde jedno odišlo...a po čase i druhé. Čiže presne pred rokom MA😭😭😭
A žiaľ za rok sa nám nepodarilo otehotnieť 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre