Dva gestačné vaky

elly79
1. aug 2012

Zdravim zienky. Dnes na uzv mi lekar potvrdil dva gestacne vaky, jeden s akciou srdiecka, zodpovedajuci 5tt+4, co presne sedi podla poslednej mentruacie a druhy zatial prazdny bez akcie srdiecka. Ostala som z toho trosku v soku, takze som sa ani nezmohla na nejake otazky 😒 Nemate s tymto niektora skusenost? Je mozne, ze sa v tom druhom vaku bude este nieco diat? P

janamama
1. aug 2012

nejako mi nevzalo moju odpoveď. 😒
Písala som, že aj keď sa neviem odborne k Tvojmu problému vyjadriť, kamarátka má ten istý problém a u nej sa potvrdilo, že tá druhá dutinka je krvná zrazenina a už sa jej zmenšuje a vstrebáva. Trvalo to u nej skoro mesiac čo nevedela ako je na tom. Iný lekár ako jej obvodný jej to diagnostikoval a ukľudnil ju, že keby ešte nevedela, že je tehotná a nemala robelý ultrazvuk, ani o tom nevie. Tak držím palce.

nika12
1. aug 2012

@janamama dakujem pekne za odpoved. dvojicky by som musela asi dlhsie predychavat 😀 , jedno dieta uz mame a na to druhe som sa dlhsie odhodlavala, kym som sa rozhodla, takze som ostala v soku. teraz ta neistota, ci bude 1 ci 2 a najblizsi uzv asi az ten v 12 tyzdni 😒

grulik
1. aug 2012

@elly79 ahoj, aj ja som mala dva gestakcne vaky. Povedali mi to v 12tt. Tiez povedali ze druhy je prazdny a pravdepodobne sa vstrebe sam. Tiez som bola z toho v soku. Ale gynekolog mi povedal, ze je to bezny jav, ze niekedy tehotenstvo zacne aj viacerymi plodmi alebo vakmi a nakoniec sa narodi jedno. Ked nebol ultrazvuk, tak ze o tom zeny ani nevedeli. Mne prebehlo vsetko v poriadku. Narodilo sa jedno dieta a druhy vak sa vstrebal. Netrebalo to nijak riesit. Takze bud spokojna. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre