Je šanca otehotnieť, keď mám krátku luteálnu fázu?

Zodpovedané
5. mar 2022

Dobrý deň,

moja luteálna fáza je len 10 dní. Mám ju odsledovanú niekoľkomesačným meraním BT. Už 4 dni po ovulácii cítim príznaky, že príde MS. Snažíme sa o bábätko.

Je šanca, že vajíčko sa uchytí?

Ďakujem

Dobrý deň,

meranie bazálnej teploty nie je úplne spoľahlivou metódou. Ak ovulácia prebehne môžete otehotnieť.

Zdravý pár otehotnie v rámci jedného roku nechráneného pohlavného styku, ktorý má v rámci celého cyklu (nie iba v období očakávajúcej menštruácie) 2-3x týždenne.

Ak by išlo o dlhšie obdobie, vyhľadajte ambulantného gynekológa. Ten Vás vyšetrí a navrhne ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník