Je v poriadku, ak mám ružový výtok v 7. tt?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň prajem,

dnes som 6+3 dni. Dnes druhý večer, keď sa utriem po cikaní, mám ružový papier, ako ružový výtok a také pichanie do brucha. Včera som zašla aj k doktorovi, zdola mi sono nechcel robiť, len cez brucho. V maternici videl gestačný vak ale plod nie, + ako prasknutú žilku. Podľa neho môže byť od toho ten ružovkastý papier. Dnes som si na papieri zas videla to ružové, a teraz poobede dosť aj pichanie silnejšie.

Je to podľa vás v poriadku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

krvácanie v skorom štádiu tehotnosti je potrebné brať vážne, pretože môže znamenať hroziaci potrat. Ak sa bolesti stupňujú a farbenie neustáva, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť kde Vás vyšetria a nastavia potrebnú podpornú terapiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník