Je v poriadku, keď pri druhom vaječníku nie sú folikuly?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

brala som Clostilbegyt 1x,1 tabletku 5 dní. Dnes mám 11. deň cyklu a bola som na folikulometrii. Mám prísť zase v piatok. Na jednej strane pri jednom vaječníku boli malinke folikuly. Iba jeden bol väčší 15 mm. Pri druhom vaječníku zatiaľ nič.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o pomerne slabú reakciu vaječníkov. To, že sa dominantný folikul/folikuly objavia iba na jednej strane je v poriadku. Nemusia reagovať obe vaječníky rovnako.

Vydržte do kontrolného vyšetrenia.

Je možné, že v nasledujúcom cykle bude potrebné dávkovanie navýšiť na 2 tabletky denne.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník